Şeffaf Plak Fiyatları Nasıldır 2023?

seffaf-plak-fiyatlari

Şeffaf plak fiyatları tedavi olmak isteyenlerin tarafımıza ilettiği temel sorulardan birisidir. Tedaviye karar verme aşamasında etkili unsurlardandır. Hastaların gerek bütçesini ayarlaması gerekse karar vermesi adına bilgiye ulaşması gerekir. Fakat fiyat bilgisi bakanlık tarafından alınan karar neticesinde internet sitelerinde paylaşılamamaktadır.

Sağlık Bakanlığı, insan sağlığını etkileyen unsurlar hakkında bazı kararlar almaktadır. Bu kararlar sadece sağlık ile sınırlı kalmaz. Aynı zamanda muayenehaneler arasında rekabet durumunu da düzenler. Bundan dolayıdır ki internet sitelerinde muayenehaneler tarafından fiyat bilgisi açıkça verilmez. Hastaların şeffaf plak fiyatları hakkında bilgi alması için bizzat diş hekimi ile görüşmesi gerekir.

Invisalign Şeffaf Plak Fiyatları Ne Kadar?

seffaf-plak-fiyatlari
Şeffaf Plak Fiyatları

Güncel Invisalign plak fiyatları muayenehaneler arasında farklılık göstermektedir. Çünkü fiyatlar belirlenirken bazı unsurlar etkili olmaktadır. Hastaların en doğru fiyat bilgisini elde etmesinin yolu diş muayenehanesine gitmektir. Uzmanlar tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra fiyat teklifi yapılacaktır.

Her ne kadar internette şeffaf plak fiyatları hakkında bilgiler verilse de bunlar gerçekliği yansıtmamaktadır. Aynı zamanda güncelliğini yitirmiş bilgiler de çok yaygın olarak bulunur. Tam da bu aşamada hastaların muayenehanele iletişime geçmesi önem kazanır. Çünkü diğer taraftan her hastanın ağız yapısı farklı olmasından dolayı da tedavilerin gidişatı değişecektir.

Tedavi esnasında tek çene ya da çift çene olmak üzere Invisalign uygulanabilmektedir. Bu uygulama hastanın talebi ve doktor görüşüne göre gerçekleşecektir. Siz de güncel şeffaf plak fiyatları için Ortaca Ortodonti Muayenehanemizi ziyaret edebilirsiniz. Böylece güncel fiyatları kendi ağız yapınıza göre öğrenerek kararınızı verebilirsiniz.

Tek Çene Şeffaf Plak Fiyatları Değişiklik Gösterir mi?

Kesinlikle evet. Çünkü çift çene ve tek çene için harcanan efor ile beraber malzeme kullanımı da değişiklik gösterir. Eğer alt ya da üst çenenizde tek bir alanda yamuk, çarpık dişten şikayetçiyseniz daha uygun fiyatla tedavi olabilirsiniz. Tek bir alanda yapılacak olan bu işlem sayesinde cebinize uygun hareket edebilirsiniz.

Özellikle kullanılan malzemenin azalmasından dolayı fiyatlandırmalar ciddi anlamda değişecektir. Peki Invisalign fiyatları nelerden etkilenmektedir? Güncel Invisalign fiyatları nasıl belirlenmektedir? İşte, şeffaf plak tedavisi sırasında ortodontist tarafından fiyat belirlerken göz önünde bulundurulan etmenler:

Diş Şeffaf Plak Fiyatları 2023 Bilgisi Nasıl Belirlenmektedir?

Günümüz şartlarında Invisalign tedavisi fiyatları için bazı etmenlere dikkat edilmektedir. Ortalama olarak birçok hekim tarafından bu etmenlere bakılmaktadır. Çünkü isteğe bağlı olarak değil doğrudan fiyatı etkileyen unsurlar olduğu bilinmektedir. İşte, size sunulan fiyat teklifleri için göz önünde bulundurulan bazı etmenler:

  • Diş muayenehanesinin bilinirliği,
  • Diş hekiminin uzmanlık tecrübesi,
  • Malzemelerin genel maliyeti,
  • Hastanın diş ve ağız yapısı,
  • Rakip muayenehanelerin fiyatlandırması,
  • Elde edilmek istenen kâr oranı,
  • Tedavi süresi.

seffaf-plak-fiyatlari1 – Diş Kliniklerinin Bilinir Olması

Diş muayenehaneleri farklı şehirler değişik sayılarla bulunarak insanlara hizmet vermektedir. Özel alanda çalışma gösteren bu muayenehanelerin bilinirlik derecesi ise değişiklik gösterir. Bir muayenehane ne kadar tanıdıksa ve beraberinde çok sayıda hasta tarafından tercih ediliyorsa fiyatı artabilmektedir. Tanınır olmak beraberinde ücretlerde değişimi de beraberinde getirecektir.

2 – Uzmanın Sahip Olduğu Tecrübe

Ortodontistler normal diş hekimlerinden farklıdır. Çünkü normal diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimi alır. Dört senelik bu uzman eğitim ciddi bir efor harcanmasına neden olur. Eğitim bitince ‘ortodontist’ unvanı alınmaktadır. Eğer hekim bu doğrultuda kendi ismini duyurur ve popülerleşirse fiyat değişir. Ancak bunula birlikte yıllar içerisinde kazandığı tecrübe de fiyatlandırma aşamasında etkili olacaktır.

3 – Kullanılan Malzemelerin Maliyeti

Hiç şüphesiz kullanılan malzemelerin maliyeti genel itibari ile şeffaf plak fiyatları üzerinde etki sahibidir.  Diş alanında kullanılan malzemelerin çoğu yurt dışından temin edilmektedir. Yerli malzeme üretimi olsa da çok yaygın değildir. Bu yüzden kişilerin karşı karşıya kalacağı şeffaf plak fiyatları malzemeden ötürü daha çok artış gösterecektir.

Tedavi süresince kaç tane plak kullanılacağı bu plakların üretiminde ne kadar malzeme kullanacağı önemlidir. Diş hekimi tarafından bu unsur göz önünde bulundurularak hareket edilecektir. Güncel şeffaf plak fiyatları aşamasında hastanın bu konuda her ne kadar bilgisi olmasa da arka planda çalışmalar bu yönde ilerleyecektir.

seffaf-plak-fiyatlari4 – Dişlerin ve Ağız Yapısının Durumu

Dişlerde oluşmuş olan çarpıklık ve yamukluk oranı tedavi süresini belirlemektedir. Eğer ağızda çok yüksek oranda bir yamukluk söz konusuysa plak sayısı da artacaktır. Bahsedilen bu sebep beraberinde birçok durumu etkilemektedir. Tüm bunların toplamına bakıldığında ücretler belirlenmektedir. Görece daha az çarpıklığınız varsa daha uygun fiyatlarla karşılaşacaksınız.

5 – Diğer Kliniklerin Belirlediği Fiyatlar

Rakip diş muayenehanelerinin fiyat politikası oldukça önemlidir. Özellikle çok sayıda diş muayenehanesinin bulunduğu büyük şehirler bu durumdan etkilenecektir. Şehirdeki tüm muayenehaneler olmasa da en azından konum olarak bulunan ilçedeki muayenehanelere göz atılmaktadır.

Var olan diş muayenehaneleri tarafından belirtilen şeffaf plak fiyatları bilgisi edinildikten sonra buna bağlı olarak hareket edilecektir. Başta yeni kurulmuş olan muayenehaneler olmak üzere bazı muayenehanelerde fiyatlandırma daha düşük tutulmaktadır. Böylece hasta ile anlaşma olasılığını arttırmak hedeflenmektedir.

6 – Elde Edilmesi Hedeflenen Kâr Oranı

Şeffaf plak fiyatları elbette kâr oranına bağlı olarak hareket edecektir. Çünkü verilen tüm hizmetler belirli bir kâr getirmelidir. Ancak böyle kazanç elde edilebilir. Aksi takdirde diş muayenehaneleri tarafından süreklilik sağlanamaz. Her muayenehane ve finans yöneticisi bu noktada uzun vadeli amaçlar güdecektir. Bu amaçlar doğrultusunda kâr oranları belirlenerek güncel şeffaf plak fiyatları saptanmaktadır.

7 – Tedavinin Uzunluğu

Tedavi süresince hem malzeme hem de diş uzmanı tarafından bir efor harcanacaktır. Bu yüzden süreç ne kadar kısa sürerse maliyete etkisi de doğrudan oluşacaktır. Şeffaf plak fiyatları kapsamında bu yüzden süreç hakkında bilgi almalısınız. Görece diş teli tedavisi ile kıyaslandığında daha kısa sürecektir.

Diş Teli mi Şeffaf Plak mı?

seffaf-plak-fiyatlariHastaların aklını şeffaf plak fiyatları kadar diş teli mi şeffaf plak mı sorusu karıştırmaktadır. Invisalign tedavisi günümüzde yavaş yavaş popülerlik kazanmaktadır. Diş telinin yerini alması da öngörülerden birisidir. Çünkü bu uygulamanın çok daha estetik ve aynı şekilde etkili olduğu bilinmektedir.

Tedaviler arasında karar verecekseniz yaşınıza, işinize ve beklentilerinize göre hareket etmelisiniz. Diş teli bildiğiniz üzere dışarıdan tel ve braketlerin görüldüğü tedavidir. Diş durumunuza göre belirli bir süre ilerlemektedir. Şeffaf plak fiyatları ile kıyaslandığında maliyeti fazla olduğundan ücreti de yüksek olabilmektedir.

Diğer taraftan Invisalign tedavisi oldukça estetik bir uygulamadır. Dışarıdan belli olmayacak şekilde dişlerin düzeltilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda güvenli bir tedavi yöntemidir. Özellikle Invisalign Teen yani çocuklara yapılan uygulamalarda güven sağlar. Olası bir düşme durumunda vs. dişler, yanaklar korunmaktadır.

Şeffaf Plak Kullananlar Nelere Dikkat Etmeli?

Eğer şeffaf plak fiyatları konusunda bilgi aldıktan sonra tedaviye başlayacaksanız diş hekimi tarafından belirtilenlere uymalısınız. Genel itibari ile kurallar şu şekildedir:

Invisalign Tedavi Kuralları
Plak ağzınızda takılıyken yemek yememelisiniz.
Şeffaf plak kullanırken çay, kahve gibi içecekler tüketmemelisiniz.
Plakları ağzınıza takmadan önce dişlerinizin temiz olduğuna emin olmalısınız.
Mümkün mertebe gün içerisinde plakları sürekli olarak takmalısınız.
Gece uyurken plakların dişinizde olması tedaviyi olumlu etkileyecektir.
Dişleriniz kadar plaklarınızı da temizlemelisiniz.
Diş hekimi tarafından belirtilen süre zarfında plaklarınızı değiştirerek kullanmalısınız.

Bahsedilen bu kurallar doğrultusunda hareket ederek olumlu sonuç alabilirsiniz. Eğer siz de uygun şeffaf plak fiyatları arıyorsanız, Ortaca Ortodonti muayenehanemiz ile iletişime geçin!