Şeffaf Plak Markaları Nelerdir?

seffaf-plak-markalari-nelerdir

Hastaların diş tedavisine geçmeden önce şeffaf plak markaları nelerdir diye merak etmesi oldukça normaldir. Özellikle ortaya koyulacak tedavinin daha iyi olması ve beraberinde bu tedaviden memnun kalınması adına markalar önemlidir. Günümüzde çok farklı markalar tarafından şeffaf plaklar üretilebilmektedir. Her birisi de kendi içerisinde farklı avantajlara ve dezavantajlara sahiptir.

Diğer taraftan markaların çok fazla sayıda olması hali hazırda şeffaf plak markaları nelerdir sorusunu ortaya çıkarır. Çünkü hastalar bu seçenekler arasında tercih yapmakta oldukça zorlanmaktadır. Halbuki bu seçeneklerin tek düze olmaması ciddi anlamda tedavi sırasında avantaj sağlamaktadır. Eğer siz de Invisalign tedavisi sırasında şeffaf plak markaları nelerdir diye merak ediyorsanız işte yanıtı!

Günümüzde Kullanılan Şeffaf Plak Markaları Nelerdir?

seffaf-plak-markalari-nelerdirGeçmişten günümüze özellikle diş tedavileri sırasında çok farklı markalar türemektedir. Her bir markanın kendi içerisinde sahip olduğu anlayış farklıdır. Anlayıştan ilerleyerek kullanılan malzeme ve kalite de doğrudan değişiklik göstermektedir. Bu noktada gerek hastaların gerekse diş hekimlerinin doğru şeffaf plak markları ile çalışması önem kazanır.

Hasta memnuniyeti diş hekimlerinin temel hedeflerinden birisidir. Bu memnuniyet elbette sahip olunan uzmanlık bilgisi ve tecrübesinden etkilenir. Ancak bununla birlikte şeffaf plak markaları nelerdir noktasındaki üretim yapanlar da etkilidir. Tüm bunların sonucunda markalara bakarak dikkat etmeli, buna bağlı olarak hareket etmek gerekir.

Birden fazla firma tarafından değişik markalar kapsamında üretim yapılmaktadır. Invisalign tedavisi kapsamında muayenehaneler de araştırma yaparak kararını vermektedir. Hasta olarak elbette şeffaf plak markaları hakkında bilgi alabilirsiniz. İşte, günümüzde en sık tercih edilen ve bilinen şeffaf plakların markaları.

Invisalign
Orthero
Clearfix
Ortholigner
Aparey
Eon Şeffaf Plak

 

1 –  Invisalign

Üretim aşamasında ilk ortaya çıkan markalardan birisidir. Aslında üretime başlaması oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. 1997 yılından itibaren üretime geçmesiyle birlikte sadece ülkemizde değil, dünya çapında üretim ve malzeme iletimi sağlanmaktadır.

Tedavi ile aynı isimlendirmeye sahip olması hem karışıklık hem de bilinirlik açısından katkı sunmaktadır. Align Technolology firmasının üstlendiği bu üretim noktası ile birlikte yıllar sonra ancak kendisine rakip firmalar ortaya çıkmıştır. Üstelik bu firmayı kuran iki öğrenci olması da ilginç detaylardan birisidir.

2 – Orthero

Diğer markalara kıyasla daha çok dikkat çekmektedir. Çünkü şeffaf plak markaları nelerdir noktasında Türk bir markadır. Yurt dışından alınmamasından dolayı kura bağlı olarak ciddi bir artış ve değişim meydana gelmeyecektir. Bu noktada muayenehanelerin de ciddi anlamda tercih ettiği bir marka olduğu görülmektedir.

Kuruluş dönemlerinin temelleri İTÜ’ye dokunmaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi ve mezunu kapsamında kurulmuştur. 2014 yılında ilk kurulduğunda ‘Şeffaf Aparey’ marka ismini kullanıyordu. Bünyesinde şeffaf plakların üretimine hız vererek devam edilmektedir. Böylece günümüzün ciddi bir ihtiyacını karşıladığı markanın görülmektedir.

3 – Clearfix

Günümüzün popüler şeffaf plak markaları nelerdir cevapları arasında yer almaktadır. 2013 yılında kurulan bu markanın meydana gelme hikayesi diğer markalardan farklıdır. Markayı 7 yıl boyunca ortodonti tedavisi görüp mağdur olan bir mühendis kurmuştur. Bu yüzden kullanıcı deneyimine önem daha fazla verilmektedir.

seffaf-plak-markalari-nelerdirMarkanın kalitesi ve tecrübesi aldığı 3 ayrı patent sayesinde tescillenmiştir. Beraberinde sadece Türkiye’ye değil, Almanya ve Azerbaycan’da da aktif olarak yol izlenmektedir. Avrupa ülkelerine satışı da sağlanması ile memnuniyet oranını yüksek tutmaktadır. Markanın diğer markalarla fiyat anlamında çok fazla değişikliğe sahip olmadığını söylemek de mümkündür.

4 – Orthoaligner

Ortodontik tedavilerde sık sık tercih edilen markalardan birisidir. Fakat genel itibari ile şeffaf plak markaları nelerdir aşamasında Türkiye pazarında reklam çalışmaları çok yoktur. Genel itibari ile kendisini bir tedavi yöntemi olarak tanıtmasında bu durum etkilidir. Ancak yapılan tedavi aynı olduğundan herhangi bir aksaklık ve sorun ortaya çıkmayacaktır.

5 – Şeffaf Plak Markaları Nelerdir: Aparey

Şeffaf plaklar aparey olarak da adlandırılmaktadır. Uluslararası alanda bu şekilde adlandırılmasından dolayı marka değeri de taşımaktadır. Adına kurulan bu firma da diğerlerinde olduğu gibi şeffaf plak üretimi yapmaktadır. Bireyler tarafından sık sık kullanılmaktadır.

Klinikler markaya dair güven duyarak yer vermektedir. Alınan malzemelerden hastaya uygun bir yapı çıkarılmaktadır. Böylece ağızda oturması, kullanım aşamasında herhangi sorun ortaya çıkmamaktadır. Kişilerin tedavi sürecinde memnun olduğu markalardan sadece birisidir.

6 – Eon Şeffaf Plak

Bilinmeyen markalardan birisidir. Fakat diğer markalarda olduğu gibi plakların üretilmesi ve teslimatında görev almaktadır. Farklı isimlerde de anıldığı görülmektedir. Örneğin; Eon Invisalign gibi. Sahip olduğu tecrübe ve üretim ile muayenehanelere malzeme hizmeti vermeye devam etmektedir.

En İyi Şeffaf Plak Markası Hangisi? Şeffaf Plak Markaları Nelerdir?

seffaf-plak-markalari-nelerdirGerek muayenehaneler gerekse hastalar en iyi şeffaf plak markaları nelerdir sorusunu mutlaka soracaktır. Burada en iyi olması tedavi ve memnuniyet oranını yükseltmektedir. Bu yüzden markanın kendisi ve kalitesi oldukça önemli bir yere sahiptir.

Günümüz şartlarında en iyi şeffaf plak markaları nelerdir noktasında yapılması gereken unsur bazı noktalara dikkat etmekten geçer. Özellikle muayenehanelerin bu aşamalara dikkat etmesi büyük önem arz etmektedir. Genel itibari ile bahsedilebilecek unsurlar şu şekildedir:

  • Malzeme Kalitesi: Şeffaf plakları kaliteli ve uzun ömürlü yapan şüphesiz malzemenin kalitesinden kaynaklanır. Plağa şekil veren bu malzemelerin kalitesinin test edilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Böylece daha uzun ömürlü bir kullanım kadar yüksek memnuniyet düzeyi elde edilmektedir.
  • Uzun Ömürlü Kullanım: Sadece malzeme kalitesi değil genel anlamda birçok aşamada uzun süreli kullanım sağlamalıdır. Zira ortodonti tedavisi oldukça uzun ömürlüdür. Bireylerin bu aşamada sağlaması gereken beklentiyi yerine getirmesi şarttır.
  • Estetik Görünüm Sağlaması: Her ne kadar Invisalign tedavisi estetik yapıya sahip olsa da yanlış üretimden dolayı estetik kaygı yaratabilmektedir. Bu yüzden kullanıldığı süre zarfında estetik görünüm kazandırması hedeflenmektedir. Aksi takdirde beklenen yönde ilerleme sağlamayacaktır.
  • Dayanıklı Olması: Kullanım aşamalarında yemek yeme ve içecek tüketme gibi durumlar olmasa da tükürük, ısırma gibi durumlar karşısında zarar görmemesi hedeflenmelidir. Aksi durumda tedavinin kısa sürede sonuçlanması mümkün olmayacaktır.
  • Uygun Fiyatlandırma: Klinikler için en iyi şeffaf plak markaları elbette uygun fiyatlı olmasıyla da ön plana çıkacaktır. Bahsedilen bu durum hastalara da pozitif bir etki yaratacağından oldukça önemlidir.
  • Olumlu Yorum: Gerek ortodontist gerekse hastalar tarafından gelecek olumlu dönüşler etkileyici temel unsurlardan birisidir. Dönüşlerin olumlu olması hastaların ve doktorların da memnuniyet oranını yükseltecektir.

Diş Şeffaf Plak Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar?

seffaf-plak-markalari-nelerdir
Şeffaf Plak Markaları Nelerdir?

İlk etapta merak edilen konuların arasında şeffaf plak markaları nelerdir kadar fiyatlandırma gelmektedir. Bu fiyatlandırma oldukça değişkenliğe sahip bir alandır. Çünkü tek çene şeffaf plak fiyatları ile alt-üst çene tedavisi değişiklik gösterir. Hastanın sahip olduğu ağız yapısı da etkileyici olan unsurlardan sadece birisidir.

Diğer taraftan yazı konusunu da oluşturan ‘şeffaf plak markaları nelerdir?’ noktası da belirleyici olacaktır. Maliyet oluşturan temel unsur olmasından dolayı kişilerin bütçesini zorlamayacaktır. Bireylerin dikkatle bu aşamalara dikkat ederek Invisalign şeffaf plak fiyatları belirlemesi gerekecektir.

Güncel fiyatların paylaşımı internet üzerinden uygun görülmemektedir. Siz de size özel fiyat teklifleri için Ortaca Ortodonti Muayenehanesi kapsamında bizden randevu alarak bilgi edinebilirsiniz.