Muğla Ortodonti Tedavisi için Tek Adres: Dr. Yasin Akgül!

mugla-ortodonti

Muğla ortodonti tedavi ihtiyacı her şehirde olduğu gibi çok fazladır. Hastaların sahip olduğu ağız ve diş yapısından memnun olmaması, bu noktada tedavi olma ihtiyacını doğurmaktadır. Özellikle günümüzün yaygın tedavi yöntemi olan ortodontik tedavi, Muğla’da Dr. Yasin Akgül aracılığıyla gerçekleşmektedir.

Ortodonti tedavisi olacaksanız, doğru bir uzmandan yardım almanız gerekir. Ancak bu şekilde hedeflediğiniz ağız ve diş yapısına sahip olabilirsiniz. Aksi takdirde tedavi sonlandığında diş yapısından memnun kalmazsınız. Günümüzde Muğla ortodonti doktorları memnuniyet adına çalışma göstermektedir. Dr. Yasin Akgül de bu alanda adını duyuran ve yüksek memnuniyet derecesine sahip olan bir doktordur.

Muğla’da Ortodontik Tedavi için Nereye Başvurmalı?

mugla-ortodontiYapılacak ortodonti tedavisi memnuniyet içermelidir. Çünkü bu tedavi için harcanan emek, malzeme ve süre oldukça fazladır. Hastalar ancak tedavinin sonucunda dişlerini net bir şekilde görecektir. Bu yüzden öncesinde emin olarak bir uzmana başvurması gerekir. Ancak bu şekilde Muğla ortodonti doktorları seçilebilecektir.

Günümüzde Muğla ortodonti tedavi yapmak adına farklı muayenehaneler hizmet vermektedir. Her bir muayenehanesin ortak hedefi estetik bir diş ve ağız olsa da sonuçlar aynı denli olmayacaktır. Çünkü uzmanların profesyonel bilgileri, deneyim ve tecrübeleri birbirinden farklılık gösterecektir. Bundan dolayı ortodontistler arasında seçim yapmak gerekecektir.

Eğer siz de Muğla merkez ortodontist arayışındaysanız doğru muayenehanesine başvurmalısınız. Bu noktada Dr. Yasin Akgül muayenehanesi ile tanışabilirsiniz. Yasin Akgül senelerin tecrübesi ile hastalarına hizmet vermektedir. Oluşturacağı tedavi kapsamında hastaları ile ayrıntılı olarak ilgilenmektedir. Böylece tedavi sonrasında mutlu ayrılabilirsiniz.

Muğla Ortodontist Uzmanları Hangi İşlemleri Yapmaktadır?

Her ne kadar Muğla ortodontik tedavi denildiğinde akla sadece dişlerin düzeltilmesi gelse de durum böyle değildir. Çünkü ortodontistlerin yapabileceği işlemler oldukça yaygındır. Uzmanlık bilgisi kapsamında çok değişik uygulama yöntemleri öğrenmektedirler. Genel itibari ile hastaların ciddi sorunlarını ortadan kaldırdıklarından dolayı genel olarak başvuruları da fazla olacaktır.

Muğla merkez ortodontist isimleri genel itibari ile şu işlemlerle ilgilendikleri görülmektedir:

İşlemler Açıklamaları
 

Diş Teli Uygulaması

Diş teli uygulaması dişlerin yamukluk ve çarpıklık görüntüsünü ortadan kaldırmak amacıyla uygulanır. Farklı yöntemlere kendi içerisinde ayrılmaktadır.
 

İnvisalign Tedavisi

İnvisalign tedavisi, estetik diş görünümü sağlamak amacıyla yapılır. Dişlerin estetik görünüş kapsamında şeffaf plaklar ile düzelmesini sağlar.
 

Lingual Tedavi

Diş teli görmek istemeyenlerin uygulayabileceği bir diğer yöntemdir. Dişlerin arka kısmına uygulanan tel ile görünmeden düzeltim sağlanmaktadır.
 

Çene Uygulamaları

Çenelerde zaman içerisinde ya da doğuştan yamukluk ve çıkıntı oluşur. Bu durum ağrı ya da farklı sorunlar yaratacağından tedavisi yapılır.

Siz de bu ve bunlara benzer şikayetlere sahipseniz ortodontistlerle görüşmelisiniz. Yaş fark etmeksizin tedavinizi olarak var olan sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Dr. Yasin Akgül özellikle bu tedavilerle öne çıkarak hastalarına yardımcı olmaktadır.

Doğru Şekilde Muğla Ortodonti Doktorları Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

mugla-ortodontiMuğla ortodonti tedavi doktor seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar neticesinde tedavi sürecinde ve sonrasında memnun olma olasılığınız yüksektir. Eğer bu aşamada doktor seçimi yapacaksanız genel itibari ile dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Diş Hekiminin Tecrübesi: Ortodontistler öncesinde diş hekimi de olmasından dolayı belirli tecrübesi bulunmaktadır. Ancak bu tecrübe ortodonti tedavileri kapsamında olduğunda alınacak sonuç da daha iyi olacaktır. Özellikle ileri düzey çarpıklığınız varsa tecrübesine güvendiğiniz uzmanları tercih etmelisiniz.
  • Eğitim Durumu: Ortodontist olmak adına uzmanlık eğitimini bitirmek gerekir. Eğitim durumu kapsamında hangi okulda okuduğu, nerede tahsil gördüğü önemlidir. Araştırmalarınızda bu unsurlara dikkat ederek tercihte bulunabilirsiniz.
  • Kliniğin Bulunduğu Konum: Konumun önemi ulaşılabilir olmasından dolayıdır. Eğer Muğla merkez ortodontist arayışındaysanız konumunuza göre araştırma yapmalısınız. Bu aşamada konum bilginizi açarak internette araştırma yapabilirsiniz.
  • Ortodontistin Bilinirliği: Ortodonti doktorunun bilinir olması işinizi kolaylaştıracak bir unsurdur. Çünkü bilinir olmasında etkili olan durumlardan birisi sahip olduğu memnuniyetten kaynaklanmaktadır.

Muğla Merkez Ortodontist ile Elde Edebileceğiniz Tedaviler Hangileri?

Muğla ortodonti doktorları tarafından gerçekleşecek olan uygulama yöntemleri belirlidir. Bu yöntemler diş teli içerisinde dahi birden fazla yönteme ayrılmaktadır. Yöntemlerin her birisi kendi içerisinde değişikliklere sahiptir. İçeriğindeki yöntem ve uygulamalara bağlı olarak tercihinizi yapabilirsiniz.

1 – Diş Teli Uygulamaları

Diş teli Muğla ortodonti tedavisi kapsamında en yaygın tercih edilen yöntemdir. Çünkü geçmişten günümüze kadar uygulanmış olan bir uygulamadır. Bu uygulama kapsamında diş telleri dişin ön ya da arka yüzeyine takılmaktadır.

Telleri sabitlemek adına braket önce diş yüzeyine yapıştırılır. Bu yapıştırma işlemi sağlığa zararlı olmayan yapıştırıcılar ile gerçekleşir. Braketler üzerine takılan teller daha sonra lastikler ile sabitlenerek kullanıma sunulmaktadır.

A – Geleneksel Diş Tedavisi

Geleneksel diş tedavisi kapsamında gerçekleşmektedir. Diğer diş tellerinde olduğu gibi ortak görünüme sahiptir. Dışarıdan fark edilecek şekilde renge sahiptir. Metal braketler diş üzerine yapıştırılarak tel geçirilmektedir. Bu aşamada dışarıdan fark edilmesinden dolayı estetik kaygı yaşayan bireyler tarafından tercih edilmemektedir.

mugla-ortodonti
Muğla Ortodonti Tedavisi

B – Lingual Diş Tedavisi

Klasik diş teli görünümünden hoşlanmayan bireyler tarafından tercih edilmektedir. Bu noktada dişin arka kısmına yapıştırılacak olan diş telleri ile tedavi yapılabilmektedir. Diş tellerinin arka kısmına teller sabitlenerek bireylerin dışarıdan fark edilmeden diş tedavisi olması mümkün kılınmaktadır.

C – Şeffaf Diş Teli Tedavisi

Tel tedavisi olmak istiyorsunuz ancak telin belli olmamasını istiyorsanız şeffaf diş teli kullanabilirsiniz. Bu teller üretilen malzemesinden dolayı görünmeyecek kıvamdadır. Dışarıdan fark edilmeyecektir. Ancak doğru bakımını yapmazsanız renginde değişim meydana geleceğinden kendisini belli edecektir. Dikkatli olunmasında fayda vardır.

2 – İnvisalign Uygulaması

Muğla ortodonti tedavisi noktasında yaygınlık gösterenler arasında İnvisalign bulunmaktadır. Günümüzde özellikle Muğla ortodonti doktorları tarafından bu uygulamaya ağırlık gösterilmektedir. Şeffaf plaklar hastanın ağız yapısına uygun bir şekilde üretilir. Daha sonra hastaya teslim edilerek belirgi gün geçtikçe değiştirmesi söylenir.

Diğer uygulamaya nazaran dışarıdan fark edilmeyen bir yapıya sahip olması estetik ortodonti uygulamaları arasında bulunmasını sağlar. Özellikle Muğla ortodonti doktorları tarafından hastalara bu yöntem önerilmektedir. Böylece bu yöntem sayesinde diş yapınızı düzeltebilirsiniz.

3 – Çene Yamuklukları

mugla-ortodontiÇene sorunları hastanın ciddi anlamda rahatsız olmasına neden olmaktadır. Özellikle bu yamukluk çene ve yanak ağrılarına, diş gıcırdatmalarına sebep olur. Bu aşamada ortodontistler tarafından özel apareyler kullanılır. Çenelerin eşit olmasını sağlayarak var olan problemlerin ortadan kalkması sağlanacaktır.

4 – Retainer Tedavi | Muğla Ortodonti Tedavisi

Ortodontik tedavi sonrası retainer tel kullanımı dişlerin diziliminde bozulmanın önüne geçmektedir. Dişin arka yüzeyine yapıştırılan ince bir tel ile sabitleme işlemi yapılır. Normal tel gibi kalın değildir. İnce olmasından dolayı hasta durumun farkında olmaz. Kimi durumlarda çocuklarda da tercih edilmektedir.

Çocuklar için Muğla Merkez Ortodontist Arıyorsanız Dr. Yasin Akgül ile Tanışın!

Muğla ortodonti tedavisi yaptıracaksanız Dr. Yasin Akgül ile tanışmalısınız. Muğla’da yer alan muayenehanesinde hastalarını ağırlamaya devam ediyor. Muğla merkez ortodontist arayışındaysanız farklı bir uzman aramanıza gerek yoktur. Kendisi ile randevu alarak tanışabilir, dişlerinizi kontrol edebilirsiniz.

Dr. Yasin Akgül muayenehanesi ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Klinikten randevu alarak talep ettiğiniz tedaviyi kısa sürede olabilirsiniz.