Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer? Hastanın şeffaf plak tedavisi öncesi incelenen ağız ve diş yapısına göre değişiklik gösterir. Her ne kadar diş teli tedavisi ile kıyaslandığında bir şeffaf plak tedavisi daha kısa süren bir telsiz ortodontik tedavi olsa da süre farklılaşacaktır. Hastanın dijital gülüş tasarımı öncesi bilgi almak için diş yapısı incelenir. Şeffaf plak tedavisinin ne kadar süreceği konusunda diş hekimleri daha detaylı bilgi bu incelemeye göre verecektir.

Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Normal ortodontik tedavi ile kıyaslandığında estetik diş hekimliği kapsamında yer alan Invisalign yani şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer sorusu daha kısa süre ile sonuçlanmaktadır. Diş hekimi tarafından dişler için şeffaf plak uygun görüldüğü takdirde kısa sürede şeffaf plak tedavisine başlanacaktır. Ortalama olarak şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer diye merak edenlere 5-6 aylık tedavi süresi belirtilmektedir.

Yetişkinlerde Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Yetişkinlerde ağız ve diş yapısı görece daha genç olanlara göre oturmuştur. Şeffaf plak tedavisinde de diş teli tedavisinde de değişim farklı bir uzunlukta gerçekleşmektedir. İlerleyen yaş ile birlikte kemik yapısında değişim ve kaynama daha geç oluşacaktır. Şeffaf plak ile tedavi yapıldığında ortalama 1 seneye kadar uzun süren bir tedavi ile karşılaşmak mümkündür.

Çocuklarda Şeffaf Plak Tedavisi Kaç Ay Sürer?

Çocuklarda şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer sorusu, yetişkinlere göre değişiklik göstermektedir. Çocukluk ve gençlik döneminde dişlerin yer değiştirmesi ve kaynaması daha olasıdır. Kaynama süresinin kısalması tedavi süresinde de azalmaya neden olacaktır. Genç yaştaki bireylerde genel olarak 5-6 aylık bir tedavi yeterli olmaktadır.

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Invisalign olarak da adlandırılan güncel bir ortodontik tedavidir. Bu tedavi yöntemi diş hekimliği diş estetik hekimliği çerçevesinde gerçekleşmektedir. Çarpık ve yamuk dişlerinden rahatsız olup diş teli tedavisi görmek istemeyenler için bir tercihtir. Klasik diş teli tedavisinde göre daha estetik yapıda bulunup ağızda görünmeden değişimi meydana getirir.

Şeffaf Plak Tedavisi Ne İşe Yarar?

Şeffaf plaklar kişinin ağız yapısına özel olarak üretilerek hastalara teslim edilmektedir. Bu plakların zaman içerisinde aynı diş teli gibi dişlerde kayma meydana getirmesi beklenir. Hastanın gösterdiği tepki ve değişim hızına bağlı olarak plaklar 3-4 ayda bir değiştirilebilir. Temel hedefi ve işlevi dişlerin istenen sıraya getirilerek düzeltilmesidir.

Avantajları ve işe yarama unsurlarından birisi de estetik diş hekimliği kapsamında daha rahat bir değişimi sağlamasıdır. Özellikle küçük çocuklarda ve estetik kaygı güdenlerde bu yöntem uygulanmaktadır. Yöntemin avantajlarını seven ve denemek isteyenler tarafından şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer, yorumları nasıl gibi araştırmalar beraberinde gelmektedir.

Şeffaf Plak Tedavisi Yorumları Nasıl?

Dişlerinin yapısından hoşlanmayan bireylerin genellikle şeffaf plak tedavisi için olumlu yorumlarda bulunduğu görülmektedir. Olumlu yorumların temel sebebi estetik bir görünüm sayesinde değişimin meydana gelmesidir. İkinci aşamada ise diş teli gibi ağrı olmaması, braketlere dikkat etme sorununun olmamasıdır. Aynı zamanda hijyeni daha kolay sağlanmaktadır.

Şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer konusundaki görece daha kısa süre tedavinin uygulanması da olumlu yorumlara neden olmaktadır. Sürecin daha kısa sürede tamamlanması hedeflenen gülüş tasarımına daha kolay ulaşmayı sağlar. Sadece yetişkinler değil, çocuklarda özellikle şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer cevabı yetişkinlere göre daha azdır. Olumlu yorumlar bu yüzden genellikle fazlasıyla gelmektedir.

Diş Şeffaf Plak Fiyatları 2022 Bilgisi

Hastaların tedavi öncesi şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer konusu kadar fiyat bilgisi ile ilgilendiği bilinmektedir. Invisalign tedavi ücreti net olarak internette sunulamamaktadır. Tedavi fiyatlarının değişiklik gösterme sebebi farklı etmenlere bağlı olarak değişmektedir. Güncel fiyat bilgisi ve şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer noktası diş hekimi tarafından hastaya özel olarak belirtilir.

Invisalign Şeffaf Plak Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Güncel şeffaf plak tedavisi fiyatları belirlenirken farklı etmenler bulunmaktadır. Etmenler hakkında bilgi sahibi olmak, doğru adresi belirlerken hastalar tarafından göz önünde tutulabilir. Fiyat belirlenirken:

  • Doktorun ve muayenehanesin bilinirliği,
  • Hastanın sahip olduğu diş yapısı,
  • Güncel tedavi malzemelerinin maliyeti,
  • Şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer konusundaki netlik,
  • Güncel kur olayları göz önünde bulunmaktadır.