Şeffaf Diş Teli Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Şeffaf diş teli tedavisi ne kadar sürer? Hastadan hastaya bağlı olarak sürecin uzunluğunun değiştiği bir ortodontik tedavidir. Şeffaf plak tedavisi son zamanlarda en çok uygulanan yöntemdir. Tercih edilme sebebi estetik bir görünüm sağlaması ve diş teline nazaran daha kullanışlı olmasıdır. Ancak plaklarla ortodontik tedavi süreci aynı tel tedavisinde olduğu gibi farklı sürelerde gerçekleşmektedir. Uygulanacak telsiz ortodontik tedavi süreci hakkında net bilgi vermek adına hastanın ağız yapısı kontrol edilmelidir.

Şeffaf Diş Teli Tedavisi Ne Kadar Sürer? 

Şeffaf plaklarla ortodontik tedavi uygulanacaksa hastanın diş yapısının buna uygun olması gerekmektedir. Hastanın diş teli tedavisine verdiği tepki ile farklı bir durum ortaya çıkmaz. Şeffaf plaklarda da aynı şekilde ortodonti tedavisi uygulanabilmektedir. Peki şeffaf diş teli tedavisi ne kadar sürer? İnvisalign tedavisi olarak da adlandırılan bu yöntemde ortalama olarak 3-5 ay içerisinde sonuç almak hedeflenir.

Şeffaf plaklar dişe takıldığı andan itibaren bu tedavi ile ilgili bilgiler hastaya aktarılmaktadır. Herhangi bir uygulama ihlali olmadığı müddetçe ve diş yapısı da uygunsa 5 ay kadar sürer. Ancak dişlerde çarpıklık çok fazla ise diş tellerine benzer bir süreç ilerleyecektir. Diş hekimleri tarafından yapılan inceleme sonrası tedavi süresi hakkında daha net bilgi verilecektir. En fazla 1 sene kadar tedavi sürecektir.

Çocuklarda Şeffaf Diş Teli Tedavisi Ne Kadar Sürer? 

Çocukların diş yapısında bozulmalar yetişkinlere göre daha az olabilmektedir. Aynı zamanda kemik yapılarında da hareket kolay olacağından şeffaf plaklarla ortodontik tedavi uygulamak kolay olacaktır. 18 yaşına kadar genelde uygulama beklenmektedir. Çocuklarda şeffaf diş teli tedavisi ne kadar sürer sorusunun cevabı genelde yetişkinlere göre daha azdır. Çünkü verecekleri tepki yetişkinlere göre daha hızlı olacaktır.

Diş Teli mi Şeffaf Plak mı? 

Ortodontik tedavi öncesi en sık merak edilen konulardan birisidir. Diş teli tedavisi bittikten sonra plak tedavisi pekiştirme tedavisi olarak kullanılmaktadır. Fakat burada tercih edilen plak ile invisalign karıştırmamalıdır. Invisalign tedavisi sırasında en baştan itibaren şeffaf plaklar kullanılır. Şeffaf plaklar ile dişlerin duruşunda ve yerinde değişim yapılır. Diş teli çıktıktan sonra takılan şeffaf plak diş yapısını korumak ve yapıyı bozmamak adına önleyici olması amacıyla takılmaktadır.

Hastaların şeffaf diş teli tedavisi ne kadar sürer sorusuna aldıkları cevaba bağlı olarak çoğu zaman bu alanda tedavi seçtikleri görülmektedir. Fakat burada hastanın temel amaç ve istekleri önemlidir. Eğer daha kısa sürede, daha estetik bir yapıyla dişlerinizi düzeltmek isterseniz elbette şeffaf plakları tercih etmelisiniz. Ancak bahsedilen bu unsurlar konusunda bir problem olmayacağını düşünüyorsanız diş teli de kullanabilirsiniz.

Diş Telinden Sonra Plak Kullanılmazsa Ne Olur? Pekiştirme Tedavisi Şeffaf Plak Kullananlar ile Invisalign Ortak Noktaları

Şeffaf diş teli tedavisi ne kadar sürer cevabı ile diş teli sonrası takılan şeffaf plak kullanım süresi değişecektir. Invisalign kapsamında şeffaf diş teli tedavisi ne kadar sürer cevabı 5 ay -12 ay arasında değişecektir. Fakat diş teli sonrası kullanılacak plak ömür boyu kullanılmalıdır. Eğer bu plak kullanılmazsa dişlerde bozulma ve eski haline dönme olasılıkları olacaktır.

Diş teli sonrası şeffaf plak ile invisalign ortak noktaları da bulunmaktadır. Her iki yapıda da temel amaç diş yapısını korumak ve değiştirmektir. Bahsedilen bu amacı gerçekleştirirken elbette estetik kaygılar da göz önünde bulundurulmaktadır. Çünkü şeffaf diş teli tedavisi ne kadar sürer noktasında gördüğünüz üzere aylarca kullanılması gerekir. Uzun süre zarfında hastayı rahatsız etmemesi hedeflenir.

Invisalign Şeffaf Plaklar Günde Kaç Saat Takılmalı?

Şeffaf diş teli tedavisi ne kadar sürer araştırmalarında etkili olan bir unsur plakların günde kaç saat takıldığı yönündedir. Hasta doktor tarafından belirtildiği süre zarflarında plaklarını takarsa şeffaf diş eli tedavisi ne kadar sürer cevabı da azalacaktır. Şeffaf plaklar yemek yeme ve bir şeyler içme dışında sürekli takılmalıdır. Uyurken de hastanın ağzında bulunmalıdır.

Diş Şeffaf Plak Fiyatları 2022 Bilgisi | Invisaling Şeffaf Plak Fiyatları Ne Kadar?

Hastaların araştırma sürecinde ilk baktığı konu şeffaf diş teli tedavisi ne kadar sürer olurken ikinci aşamada fiyatlar gelmektedir. Fiyatlandırmalar güncelleşerek dönem içerisinde değişmektedir. Alınan malzeme maliyeti ve kur dalgalanması değişimin sebebidir. Siz de kliniğimize başvurarak süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.