Ortodonti Uzmanı Dr. Yasin Akgül ile Estetik Gülüşlere Sahip Olun!

ortodonti-uzmani-2

Ortodonti uzmanı arayışındaysanız, doğru adreste olduğunuzu belirtmek gerekiyor. Günümüzde birçok birey tarafından diş teli tedavisi uygulanmakta ya da talep edilmektedir. Güzel bir gülüş sahibi olmak için şeffaf plak tedavisi de kullanılır.

Ancak bu uygulamaların hangi doktor tarafından yapıldığı konusunda yaygın bir bilgi bulunmamaktadır. Bahsi geçen uygulamalar, dudak damak yarıkları gibi genel diş hekimliği uygulamaları da ortodonti uzmanı tarafından yapılmaktadır. Peki kimdir bu uzmanlar, neden Yasin Akgül ile tanışmalısınız?

Ortodontist  Uzmanı Nedir, Ne İş Yapar?

5 yıllık Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olan her birey diş hekimidir. Ancak daha fazla bilgi sahibi olmak ve belirli bir alanda uzmanlaşmak için yüksek lisans yapmak gerekir. Ortodontik tedavi kapsamında çalışmak adına ‘Ortodonti’ bölümünde uzmanlaşan kişilere ‘ortodonti uzmanı‘ denmektedir Bu kişiler beş yıllık eğitimlerinden sonra dört yıllık uzmanlaşma eğitimi daha almaktadır. Ortodonti tedavisi sadece kendileri tarafından yapılabilmektedir.

Ortodontist Uzmanı Çalışma Alanı

Ortodonti bölümünde uzmanlaşan Yasin Akgül de bu alanda çalışmalar sürdürmeye devam etmektedir. Diğer diş hekimleri ile ayrılarak diş muayenehanesi bünyesinde uzmanlık alanıyla çok daha fazla ilgilenmektedir.

Şeffaf plak, lingual ortodonti, ortognatik cerrahi, diş eti problemleri ve estetik diş alanında çalışmaktadır. Özellikle dişlerin daha güzel görünmesi, uyku apnesi sorununu ortadan kaldırmak için çene ya da diş teli uygulamalarında bulunulmaktadır.

En İyi Ortodontist Uzmanı Nasıl Seçilir?

Her ne kadar insanlar tarafından farklı yaşlarda ortodonti uzmanı ihtiyacı doğsa da uzmanı nasıl seçeceği konusunda şüpheler oluşmaktadır. Özellikle ilk defa bu alanda işlem yaptıracaksanız işlem sizin için çok daha zor olabilir. İşte, uzmanı seçerken dikkat etmeniz gerekenler.

ortodonti-uzmani-2
Ortodonti Uzmanı

1 – Eğitim Geçmişine Bakın

Günümüzde maalesef ortaya çıkan yalancı doktorlar yüzünden, hekiminizin eğitimi konusunda emin olun. Kliniğinde duvarında duran belgelere göz atın ya da açık açık eğitimi konusunda sohbet açın.

2 – Hastalarından Gelen Yorumlara Göz Atın

Şüphesiz en doğru yöntemlerden birisi daha önce uzman ile çalışmış olan hastaların yorumlarıdır. Hastaların gerek internet gerekse çevrenizde yaptığı yorumlara kulak asın. Daha çok olumlu yorum alan diş hekimleri ile çalışmaya özen gösterin.

3 – Ortodonti Uzmanı ile Yüz Yüze Görüşün

Çevreden bilgi alınsa da doğrudan yapılan görüşmeler kararı etkilemektedir. Ortodonti uzmanı ile görüşerek ilk etapta sorularınızı iletin, durum hakkında görüşün. Ağız ve diş sağlığınız hakkında ne kadar ilgili ve bilgili olduğuna göre karar verebilirsiniz.

4 – Uygulama Süreci Hakkında Bilgi Edinin

Uzman sahip olduğu bilgiler ve ağız durumunuza bağlı olarak süreç içinde karar verecektir. Gerek pembe estetik gerekse ortodonti tedavileri için süreç önemlidir. Önceden planlanması şarttır. Aksi takdirde sonuçlar net olmayacaktır. Süreci dinlemek, doktora karşı güven geliştirip geliştirmeyeceğiz konusunda da etkilidir.

5 – Yapılacak Uygulamanın Fiyatını Öğrenin

Her ne kadar farklı etkenler ortodonti uzmanı konusunda karar mekanizması oluştursa da fiyat bilgisi çok önemlidir. Alacağınız tedaviye göre verilecek ücretler karar vermenizi sağlayacaktır.

İstanbul’da En İyi Ortodonti Uzmanı Listesinde Dr. Yasin Akgül ile Tanışın!

Eğer alanında iyi bir ortodontist ile yani ortodonti uzmanı ile çalışmak istiyorsanız, Yasin Akgül ile tanışmalısınız. Kendisi lisans eğitimi sonrası aldığı uzmanlık eğitimi ile ortodonti alanında çalışmaya hak kazanmıştır. Ortaca Ortodonti Muayenehanesi bünyesinde aktif çalışmalarına hastalar üzerinde devam etmektedir.

ortodonti-uzmani-2Yukarıda bahsi geçen maddelerin her biri olumlu olarak doktorda bulunmaktadır. Gerek uygun fiyatlandırma gerekse teknolojiye dönük çalışmaları ile herkese estetik gülüş tasarımı sağlamaya devam ediyor. Siz de bu uzun süreçte sorun yaşamak istemiyorsanız, Dr. Yasin Akgül ile görüşmelisiniz.

Muğla’ün Ağız ve Diş Sağlığı Emin Ellerde!

Ortodonti uzmanı olarak çalışmalarını sürdüren Yasin Akgül, Muğla’de yer alan muayenehanesinde hizmet vermektedir. Başta Muğla olmak üzere  İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasından hastaları bulunmaktadır. Siz de en iyi diş sağlığına ve görünümüne kavuşmak istiyorsanız, muayenehanesini ziyaret edebilirsiniz.

Teknolojik ve Estetik Gülüş Tasarımları için İletişime Geçin

Şeffaf plak, lingual ortodonti ya da çene işlemleri… Estetik gülüş tasarımı için ortodonti uzmanı Dr. Yasin Akgül ile iletişime geçmeniz yeterli. Randevu aldıktan sonra ağız ve dişlerinizde inceleme yapılır. Daha sonra ortodonti uzmanı tarafından süreç planlanır ve fiyat bilgisi iletilir. Kabul etmeniz karşılığında en kısa sürede işlemlere başlanmaktadır.