Invisalign Şeffaf Plak Uygulaması Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

invisalign-seffaf-plak

Invisalign şeffaf plak kullanımı, estetik diş hekimliği kapsamında değerlendirilen modern bir ortodontik tedavi yöntemidir. Güncel Invisalign tedavisi her doktor tarafından uygulanamamaktadır. Çünkü bu alanda uygulama yapmak için şeffaf plak tedavisi başta olmak üzere orotdonti alanında uzmanlaşmış olmak gerekir. Gerek tedaviye başlamadan gerekse tedavi sonrası süreçleri göz önünde bulundurarak hastaya özenle yaklaşılır. Her ne kadar telsiz ortodontik tedavi basit görünse de uzmansal bilgileri yoğun olan bir alandır.

Günümüzde şeffaf plaklar çok yaygın olarak kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Invisalign şeffaf plak tedavisi ile birlikte estetik bir tedavi elde edilmektedir. Sıkça sorulan sorular da invisalign tedavisinde sürecin nasıl ilerlediği yönünde olmaktadır. Hastaların da gerek tedavi süresi gerekse daha kolay uygulanabilir olup, dijital estetiklik sağlamasından dolayı araştırılır. Ağız ve diş sağlığı için kullanılan bu yöntem hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? İşte, daha çok bilgi almanızı sağlayacak popüler uygulama şeffaf plak tedavisinin avantajları.

Invisalign Şeffaf Plak Avantajları Neler? ‘Diş Teli mi Şeffaf Plak mı?’ Sorusuna Son!

Invisalign plak kullanımının avantajları oldukça fazladır. Ancak her ne kadar yaygın bir avantaj söz konusu olduysa da diş teli mi şeffaf plak mı karmaşası yaşanır. Bu karmaşa karşısında karar verebilmek amacıyla söz konusu uygulamanın avantajlarına dikkat etmek gerekir. Böylece avantaj dezavantaj durumuna göre hangi yöntemi kullanacağınıza karar verebilirsiniz.

1 – Olumlu Invisalign Şeffaf Plak Yorumları

Hastalar tarafından gelen olumlu yorumlar genel olarak tedavi hakkında bir görüş sahibi olmayı sağlamaktadır. Çünkü bu yöntem konusunda küçükten büyüğe herkes tarafından iyi yorumlar gelmektedir. Klasikleşmiş eğitimlerden ziyade aynı sonucu almayı sağlayan bu yöntem ile diş yapınızda düzelme oluşturabilirsiniz.

2 – Kısa Sürede Yanıt Veren Invisalign Şeffaf Plak Tedavisi

invisalign-seffaf-plakGeleneksel ortodonti tedavisi, kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortalama olarak 1-2 sene sürmektedir. Halbuki şeffaf plak tedavisi kişinin doğrudan ağız ve diş yapısına bağlı olduğu için daha kısa sürede sonuç verecektir.

Elbette tedavi süresi konusunda net bir bilgi vermek oldukça zordur. Kişisel anlamda ağız yapısı incelendikten sonra ortodontist bu konuda bilgi verecektir. Böylece tedavinin sürmesi beklenen dönem belirtilecektir. Yine de araştırmalara göre şeffaf plak uygulaması diş teline göre daha kısa sürede sonuç verir.

3 – Pratik Invisalign Şeffaf Plak Temizliği

Metal diş teli kullanımında hastaları en çok zorlayan durumlardan birisi, hijyenik bir durum elde etmektir. Bu aşamada hastaların her beslenme sonrasında dişlerini fırçalaması gerekir. Fakat bu durum özellikle dışarıda beslenme aşamasında sorun yaratmaktadır.

Şeffaf plak tedavisi sırasında hijyen yine önemli bir unsurdur. Fakat bu hijyeni oluşturmak için diş teli gibi uğraşlara girilmez. Dişlerinize doğrudan fırça ile müdahale edeceğinizden ara yüz fırçası kullanmanıza gerek yoktur. Diğer taraftan plak temizliği de sadece su ile yapıldığından pratiklik sunar.

4 – Şeffaf Plak Kullananlar Estetik Tedavi Sağlar

Geleneksel ortodonti tedavisi genelde hastalar tarafından estetik bir kaygı yaratmaktadır. Bu kaygılanma durumu birçok hastanın tedaviden vazgeçmesine neden olmaktadır. Fakat Invisalign şeffaf plak tedavisi ile estetik kaygınızı sonlandırabilirsiniz. Neden mi?

Adından da anlaşılacağı üzere şeffaf renkteki plağı kullanan bireyler dışarıdan fark edilmeyecek durumdadır. Çünkü, kişinin dişi görünür durumdadır. Metal renkte herhangi bir parça, braket ya da tel olmayacaktır. Böylece kişi kendi dişini kullanır gibi göründüğünden sorun yaşamayacaktır.

5 – Çocuklara Uygun Tedavi Yöntemi

invisalign-seffaf-plakÇocuklarda metal diş teli kullanımı oldukça zordur. Çünkü herhangi bir düşme durumunda yaralanma oluşacaktır. Invisalign şeffaf plak kullanımında yaralanma neredeyse yoktur. Bununla birlikte çocuk tarafından da rahat çıkarılıp takılacak bir duruma sahiptir. Yetişkinlerde meydana gelen pratiklik yetişkinlerde de geçerlidir.

6 – Uygun Invisalign Şeffaf Plak Fiyatları

Görece yeni gelişmeler, teknolojiler arasındaki Invisalign şeffaf plak fiyat açısıdan yüksek bir fiyata sahip olduğu düşünülür. Fakat yapılan araştırmalar neticesinde görülecek ki fiyatlandırması metal diş tellerinden farklı değildir. Invisalign şeffaf plak ücretleri genel anlamda tercih edilebilir bir düzeydedir.

Diş şeffaf plakları 2022-2023 fiyat listesini edinmek ve Invisalign şeffaf plak uygulamasına adım atmak ister misiniz? Kısa sürede dişlerinizin estetik yapıya kavuşmasını sağlamak için muayenehanemizle iletişime geçerek ilk adımı atabilirsiniz!