Ortodonti ile Hayata Gülümse


Gülmek her insan için önemli bir ihtiyaçtır. Hayatımızda bizi güldürecek olumlu yaşantılar biriktirmek için çabalarız. Nasıl göründüğünü düşünmeden özgürce tebbessüm etmek, özgüven dolu bir görünüm sunar. Bu yüzden sağlıklı ve estetik görünümlü bir ağza, inci gibi dizilmiş dişlere sahip olmak önemlidir.

Toplum içerisinde, kısa zamanda daha iyi görünmek için saçımızı başımızı düzeltiriz. Oysa yüzümüze bir gülücük eklemek tüm dikkatleri gülümsemeye yönelteceği için saçlar başlar arka planda kalır. İyi bir görünüm için gülümseme çok önemli bir avantajdır.

İnsanlara özgür gülüşler armağan eden tedavi alanı, ortodonti aracılığıyla biz de her bireyin gülme hakkını savunuyor, insanların özgürce gülmesinin hava gibi su gibi en doğal ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Herkesin özgürce gülebilmesi için, teknolojinin en gelişmiş imkanlarından faydalanarak en sağlıklı ve estetik görünümü yakalayan tedaviler uyguluyoruz.

Neden Ortodonti?

Ortodontik tedavi bir bakıma estetik bir operasyondur. Estetik operasyonlar var olan görünümün değiştirilmesi ve iyileştirilmesi üzerine yapılan müdahalelerdir. Ortodonti tedavisi de dişlerde ve çenede istenmeyen görünümü daha ideal bir noktaya taşıyarak hem daha sağlıklı hemde daha estetik bir ağız yapısı sunar.

Ortodontik tedavi yan etkisi olmayan tek estetik operasyondur diyebiliriz. Riski yoktur ve operasyon bittiğinde daha güzel olacağınızın garantisi vardır. Ortodonti tedavisi alan kişi, tedaviyi bir süreç olarak yaşadığı için fiziksel değişimini sindirerek tedaviden ayrılır. Estetik operasyon geçiren kişiler birdenbire oluşan yeni görünümlerine alışmak için psikolojik destek alırlar. Aynaya baktıklarında gördükleri kişi ile kendileri arasında bir yabancılık hissi vardır ve bunun üzerine çalışılması gerekir.

Ortodontik tedavide kişiler değişimi zaman içinde yaşar, yeniliği adım adım hisseder ve sonucu merakla bekler. Tedavi bittiğinde de sürpriz yaşanmaz. Ortodonti tedavisi tamamen olumlu ve yaşama adaptasyonda sorun oluşturmayan bedensel bir devrim sunar. Kişi yeni ve güncel görünümünü yadırgamaz. Sonuç sadece mutlu eder.

Ortodonti ile gelen Gülümseme 

Gülmenin fizyolojik ve psikolojik olarak yaşamsal faydaları vardır. Gülmek, endorfin salgılanmasını sağlar, ağrıları azaltır, kalori yakılmasını sağlar, oksijen alımını destekler, stresi azaltır, yaşlanmayı geciktirir, yüksek tansiyonu düşürür. Fizyolojik faydalarının yanında psikolojik anlamda bireyi destekleyen faydaları da vardır. Örneğin; insanı çekici kılar, güvensizlik duygusunu onarır, benlik saygısını yükseltir, bastırılmış duyguların olumlu dışa vurumunu sağlar, insanı rahatlatır, özgüveni yükseltir, toplum içinde sempatik ve özgüvenli göstererek pozitif algı oluşturur, bunu hisseden birey toplum içinde daha rahat davranışlar sergiler.

Toplum içerisinde onaylanmak, kabul görmek herkes için çok önemlidir. Gülümseyebilmek bu konuda insanın yolunu açan pozitif bir eylemdir. Güleryüzlü olmak insan ilişkilerini geliştiren önemli bir artıdır. Rahatlıkla gülebilen insan toplum içinde duygularını daha rahat ifade eder. Rahat tavrı ile özgüvenli bir duruş sergiler. Gülümseyen insanlar daha sempatik ve sıcak algılanır. Dolayısıyla, gülümseyen birini gören kişide de olumlu duygular uyanır. Güleryüzlü bir arkadaş hızlı bir şekilde modumuzu yükseltebilir, bize daha iyi hissettirebilir. Bu yüzden herkes güleryüzlü insanlarla konuşmak, görüşmek, yakın olmak ister. Çünkü gülmek hepimiz için ihtiyaç ve bunu biz sık sık yapamıyorsak çevremizde bunu sık yapan kişilerin olmasını tercih ederiz.

Gülmek mucizevi bir ilaçtır ve bedavadır. Ortodontik tedavi ise, gülümseme garantili devrim niteliğinde bir estetik yeniliktir, uzun soluklu bir hokus pokus işlemidir.
Ortodontik tedavi görenlerde, işlem sonunda rahatlıkla gülümsediklerini, güleryüzle dolaştıklarını görüyoruz. Özellikle sosyal medyada tedavi öncesi gülerken resim paylaşmayanların tedavi sonrası dolu dolu gülümsediklerini ve dişlerini göstermekten sakınmadıklarını görüyoruz.

Nasıl göründüğünü düşünmeden rahatça gülmek bir lüks değildir, her birey için ihtiyaçtır. Ortodontik tedavi, insanların daha rahat gülmesini, estetik ve sağlıklı bir yüz ve ağız yapısına sahip olmasını sağlar.

Daha sağlıklı bir ağız yapısına ve daha estetik bir görünüme kavuşmak isteyen herkese, ortodontik tedaviyi gönül rahatlığıyla öneriyorum.

Herkes özgürce gülsün diye, çalışıyoruz.