Invisalign Kaç Ay Sürer?

invisalign-kac-ay-surer

Güncel ve estetik uygulama olan Invisalign kaç ay sürer? Aslında bu uygulama için net bir süre vermemiz oldukça zordur. Çünkü her bireye göre ‘Invisalign kaç ay sürer?‘ sorusunun cevabı değişiklik gösterecektir. Uzmanlarımız tarafından ortalama bir süre bilgisi hastamızın ağız ve diş yapısına bakılarak belirtiliyor.

Invisalign tedavisi konusunda muayenehanemizdeki uzmanlara sıkça sorulan sorular bulunuyor. Bu soruların başında şunlar yer alır: Şeffaf plak tedavisi nasıl yapılır, Invisaling kaç ay sürer ya da şeffaf plaklar nasıl kullanılır? Bahsi geçen bu sorularınızın cevaplarını yazımızdan ve uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

Diş alanında uzmanlık elde eden ortodontistlerimiz bu noktada en net bilgiyi verecek insanlardır. Ortodontik tedavi olan şeffaf plaklar hakkında detaylı bilgi için okumaya devam etmelisiniz.

Ortodonti Tedavisi Invisalign Kaç Ay Sürer?

invisalign-kac-ay-surer
Invisalign Kaç Ay Sürer?

Muayenehanemizdeki uzmanlar, tedavinin ne kadar sürede devam edeceği ve sonlanacağı hakkında bilgi ve tecrübe sahibidir. Bu yüzden Invisalign kaç ay sürer noktasında bilgiyi sitemizden veya bizzat muayenehanemize gelerek bilgi almalısınız.

Invisalign tedavisinde elde edilecek sonuçlar size ve diş hekimimize bağlı olarak ilerliyor. Tedavi süresi, Invisalign plaklarını günde ortalama kaç saat taktığınıza göre de belirleniyor. Ortalama olarak tedaviniz için 7 – 15 ay arasında bir süre genellikle yeterli olacaktır.

Ancak bilinmelidir ki kimi hastalarımızda 6 ay kimi hastalarımızda ise Invisalign18 aylık tedavi gerekebilir. Çünkü tedavi sürecinizi etkileyen farklı faktörler söz konusudur. Ortodontistlerimiz, ilk aşamada bilinen etmenleri göz önünde bulunarak tahminde bulunuyor. Hasta olarak sizlerin ve uzman olarak diş hekimlerimizin anlaşarak ilerlemesi söz konusu olunca tedavi belirtilen sürede tamamlanacaktır.

Tahmin edilmeyen, anlık gelişen ya da dikkat edilmeyen durumlara göre tedavi süresi uzayabilir. Bu yaklaşımlar hastalar tarafından gerçekleştirilebiliyor. Aynı zamanda olağanüstü durumlarda diş hekimlerimizin de kararları ile süreçte aksamalar meydana gelebilir. Ancak genel itibari ile muayenehanelerimizdeki tedavilerde aksama yaşanmadığını bilmelisiniz.

Peki Invisalign kaç ay sürer hangi etmenler etkilidir? İşte, konu hakkında bilmeniz gereken detaylar.

Invisalign Kaç Ay Sürer, Belirleyici Etkenler Nelerdir?

Dijital gülüş tasarımı alanında yer alan ortodonti farklı yöntemlerle hastalara seçenek olarak sunuluyor. Invisalign uygulaması da son zamanların en popüler uygulamalarından birisidir. Hastaların bu tedaviyi seçmesinde ‘Invisalign kaç ay sürer?’ araştırmasında yer alan kısa tedavi süresi etkilidir.

Ancak hastaların bilmesi gereken bir diğer unsur da bu tedavinin süresini belirleyen farklı değişkenlerin olduğudur.. Bahsedilecek olan durumlara dikkat etmek tedavi süresi hakkında kısalmaya neden olacaktır.

1 – Hastanın Diş Yapısı

Hastanın ağız ve diş yapısı tedavi sürecinde en etkili, belirleyici noktalardan birisidir. Eğer dişlerde ciddi derecede yamukluk ve çarpıklık söz konusuysa süreç uzayacaktır. Ancak hafif düzeyde bir estetik sorunuz varsa görece diğer hastalara göre ‘Invisalign kaç ay sürer?’ sorunuzun cevabı daha az olacaktır. Ortodontistlerimiz tarafından özellikle diş yapısına göre karar verilecektir.

2 – Hastanın Yaşı

Her ne kadar hastalarımız tarafından önemsiz bir durum olarak görülse de hastanın yaşı önemlidir. Küçük yaştaki çocuklar ve gençlerin kemikleri daha kolay hareket ediyor. Dişlerinizin düzeldikten sonra bulundukları yere kaynaması da önemli olan bir diğer husustur. İleri yaştaki hastalarımıza nazaran gençlerde düzelme ve dişlerin sabitlenmesi daha kısa sürede gerçekleşecektir.

Uzmanlarımız tarafından özellikle bu unsura dikkat çekilmektedir. Mümkünse eğer olabildiğince erken yaşlarda ortodonti tedavisi için başvurmalısınız. Ne kadar erken yaşta ortodonti hizmeti alırsanız sorun yaşamamanız da o kadar olasıdır. Tüm bunların yanı sıra düşme ve darbelere karşı koruyucu olduğunda da tedavi yöntemiz çocuklara muayenehanemizce öneriliyor.

invisalign-kac-ay-surer3 – Tedavi Yönteminde Gösterilen Özen

Tedavi esnasında hasta ve hekimlerimiz tarafından belirli düzeyde özen gösterilmeli. Bu özen tedavinizin daha iyi ilerlemesini sağlayacaktır. Ve bununla birlikte dişlerinizin kalıcı yönde düzelmesinde de etkilidir. Bahsedilen özenden kasıt hastaların hekimimiz tarafından belirtilen kurallara uymasıdır. Uzmanlarımız tarafından ise bilgi ve tecrübelerin uygulamaya dökülmesi özen kapsamında yer alır.

4 – Varsa Diğer Rahatsızlık Durumları

Ortodonti tedavisi sırasında kemik erimesi dikkat ettiğimiz bir husustur. Diş hekimlerimiz tarafından tedavi öncesinde özellikle bu hastalığa dair bilgi alınır. İmplant ve ortodonti tedavilerinde dişler kadar çene yapılarınız da etkilidir. Kemik erimesine bağlı olarak çene yapınızda sorun olup olmadığını saptamak gerekiyor.

Eğer hastanın kemik erimesi söz konusu ise bahsedilen bu tedavinin sonuçlarını ve kalıcılığı da etkileyecektir. Kemik erimesi yoksa Invisaling kaç ay sürer, ne zamanda sonuçlanır noktasında daha iyimser ve kısa sürelerden bahsedilebilir. Diğer taraftan kemik araması söz konusuysa süreç daha uzun sürede tamamlanacaktır.

5 – Diş Hekiminin Tecrübesi | Invisalign Kaç Ay Sürer?

Diş hekimi yani ortodontistlerimiz, ne kadar bilgi ve tecrübe sahibi ise süreç o denli hızlı ilerlemektedir. Çünkü tedavi esnasında bazen hastalarımıza bağlı olarak anlık değişimler yaratılıyor. Bu gibi durumlarda uzman ne kadar bilgi sahibi ise süreçte aksama olmaksızın tedavi sonuçları alınacaktır.

invisalign-kac-ay-surerInvisalign Öncesi ve Sonrası Değişim Kalıcı mı?

Her ne kadar hastalar tarafından ilk etapta Invisalign kaç ay sürer konusunda merak söz konusu olsa da tedavi hakkında değişik araştırmalar yapılmaktadır. Şeffaf plak olarak da adlandırılan Invisalign uygulaması oldukça kalıcıdır. Hastaların diş ve çene kemiğinde gerçekleşen değişim, diş teli uygulaması ile aynıdır. Tedaviler aynı yönde sonuç verecektir.

Yöntem aynı sonucu vermek kadar kalıcılık konusunda da benzerlik içerir. Muayenehanemizde uygulanan tedavi sonucunda kalıcılık konusunda tereddüt yaşamanıza gerek yok. Zira gerçekleşen kontroller ve doğru aşamalar ile memnun sonuçlarda elde edebilirsiniz.

Telsiz Dişleklik Tedavisi Kimler Tarafından Yapılır?

Uzman bir tedavi olmasından dolayı ortodontistler tarafından uygulanmaktadır. Bu uzmanlar, normal diş hekimliği fakültesinden mezun olup uzmanlık eğitimi almış bireylerdir. Ortodonti bölümünde uzmanlık eğitimini tamamlayan kişiler ‘ortodontist’ unvanını elde edecektir. Yasin Akgül, bu alanda eğitimini alıp tecrübe kazanmış bir uzmandır.

Şeffaf Plak Tedavisi Kimler için Uygun?

invisalign-kac-ay-surerŞeffaf plak ve diğer ortodontik tedaviler genel itibari ile her yaştan birey için uygundur. 7 yaşından itibaren herkes tarafından yaptırılabilir. Genel itibari ile bu uygulamaya başvurabilecek kişiler şu şekildedir:

  • Dişlerinde yamukluk bulunan,
  • Üst üste dişleri gelenler,
  • Çarpık diş şikayeti yaşayan,
  • Dişleri arasında ciddi boşluk bulunan,
  • Diş eti üzerine çıkmış (yukarıda bulunan) dişlere sahip kişiler uygulatabilir.

Bahsedilen bu kişiler Invisalign kaç ay sürer, nasıl uygulanır konularında bilgi aldıktan sonra uygun bulursa eğer tedaviye başlayabilir.

Invisalign Kullanıcı Yorumları Neler?

Invisalign kaç ay sürer, kullanıcıların bu konu hakkındaki yorumları neler? Hastalar genel itibari ile diş teliyle bazı konuları kıyaslamaktadır. Diş teli tedavi süresi ne kadar ve Invisalign kaç ay sürer konuları bu yönde karşı karşıya getirilir. Şeffaf plak uygulamasının süresi genel itibari ile diş teli ile benzerdir. Çoğu zaman daha erken sürede sonuç verdiği de görülür.

Gerek ‘Invisalign kaç ay sürer?’ noktasındaki bilgiler ve uygulamanın estetik olması olumlu yorumlara neden olur. Hastaların, gün içerisinde çok rahat kullanabileceği bir uygulama olduğu üzerinde hastalarımız özellikle yorum yapıyor. Çocuklara uygunluğu ve yaralanma yaratmadığı için de olumlu yorumlar gelmektedir.

Eğer siz de bu konu hakkında bilgi almak istiyor ve hatta dişlerinizde estetik bir güzellik elde etmek istiyorsanız Yasin Akgül uzmanlığında kurulmuş olan muayenehanemize başvurabilirsiniz.