Hangi Durumlarda Invisalign Tedavisi Uygulanır?

hangi-durumlarda-invisalign-tedavisi-uygulanir

Hastalara hangi durumlarda Invisalign tedavisi uygulanır, kimler için tercih edilmeli? Günümüz oluşturulmuş teknolojisi sayesinde Invisalign, çok kullanışlı tedavi yöntemidir. Dijital ortodontik tedavisi kapsamında muayenehanemizde özenle uygulanmaktadır. Bazı sebeplere bağlı olarak bu yöntemi, hastalarımız için özellikle öneriyoruz.

Önerilerin temel amacı elbette hastalarımızın en iyi sonucu almasıdır. Bazı koşullardaki hastalar için ortodontik tedaviler arasından seçim yapılır. Bu seçimlerin temel belirleyicisi estetik kaygılardır. Fakat bilinmelidir ki söz konusu diş tedavisi olduğunda farklı etmenler de tedavi yönteminin seçilmesinde etkilidir. İşte, hangi durumlarda Invisalign tedavisi uygulanır sorusunun cevapları ve bu yöntem hakkında bilgiler.

Hastalarda Hangi Durumlarda Invisalign Tedavisi Uygulanır?

Invisaling tedavisi genel anlamda her hastamız için oldukça uygundur. Çünkü bu yöntemin kişiye özel ayarlamaları yapılır ve ekstrem durumları yoktur. Muayenehanemize başvuran hastalarımıza konu hakkında özel bilgi verdikten sonra gönül rahatlığıyla uygulamaya geçiyoruz. Yine de özellikle hangi durumlarda Invisalign tedavisi uygulanır, uygulanmalıdır noktasında dikkat ettiklerimiz mevcuttur.

hangi-durumlarda-invisalign-tedavisi-uygulanirInsivisalign yani şeffaf plak uygulaması şu durumlar için özellikle tercih edilmektedir:

1 – Çarpık Dişlerin Düzeltilmesi

Her yaştaki bireyde farklı sebeplere bağlı olarak çarpık dişler oluşur. Dişlerin görüntüsünde meydana gelen bu görünüm değişikliği rahatsız edecektir. Muayenehanemiz bünyesinde çarpık dişler için çeşitli ortodontik tedavileri uyguluyoruz. Bahsedilen bu yöntemler arasında son yılların en yaygın uygulaması ise Invisalign olarak bulunuyor.

Invisalign yani şeffaf plak sayesinde çarpık durumda olan dişler estetik bir düzen içerisine girer. Bu aşamada dişlere özel olarak üretilmiş olan plaklar hastaya verilir. Günün büyük bir çoğunlukta kullanılacak plakların uzun vadede dişleri istenen düzene getirdiği, çarpıklığı yok ettiği görülmektedir. Diş telinden farksız, istenen düzeyde sonuç almamızı sağlayan bir yöntemdir.

2 – Estetik Ortodonti Tedavisinin Uygulanabilmesi

Hangi durumlarda Invisalign tedavisi uygulanır denildiğinde akla ilk olarak estetik kaygılar gelecektir. Muayenehanemizde yer alan uzman çalışanlarımız ile birlikte hastalarımıza önerme sebebimiz de budur. Çoğu zaman ortodontik hastalarımızın kaygılı olduğunu görüyoruz. Diş telinin olumsuz görüntüsünden hoşnut olmayanlar için bu yöntem oldukça etkili olacaktır.

Plak sayesinde şeffaf görünümdeki malzeme, dişleri düzeltirken dışarıya olumsuz bir görüntü yansıtmayacaktır. Özel malzemeden üretildiği için dışarıdan gören bir kişi doğrudan dişinizi görecektir. Tel tedavisinde olduğu gibi hiçbir şekilde diş üzerine yapıştırma olmaz. Sonuç olarak hastalarımız özgüvenli bir şekilde tedavisini sürdürecektir.

hangi-durumlarda-invisalign-tedavisi-uygulanir3 – Çocuklarda Güvenli Ortodontik Süreç

Çocuklarınızın oyun merakı ve enerji dolu hayatı için diş teli kısmen güvensiz bir hava yaratır. Düşmelere bağlı olarak dudakta ve yanakta yaralanmalara sebep olabilir. Bu yüzden çocuk ortodonti tedavisi için önerimiz arasında şeffaf plak bulunuyor. Muayenehanemizde küçük yaştaki çocuklarımız adına Invisalign tedavileri uyguluyoruz.

Şeffaf plaklarda diş telinde olduğu gibi braket yapıştırma, tel geçirme gibi durum yoktur. Bu aşamada sadece dişlere şeffaf yapıdaki özel laboratuvarlarımızda üretilmiş plaklar geçirilir. Çocuğunuzun olası bir düşme ya da darbe sonrasında yaralanma olasılığı yok denecek kadar azdır. Braketlerde olduğu gibi batma vs. olmaz.

4 – Tehlikeli Spor Koşulları

Yetişkinler adına özellikle hangi durumlarda Invisalign tedavisi uygulanır? Tehlikeli spor yapanlar en başta gelecektir. Boks, kick boks gibi temel dövüş sporları ya da basketbol gibi darbe olasılığı olan sporları yapanlar dikkat etmeli. Profesyonel sporcular diş teli taktırmak yerine Invisalign aracılığıyla daha rahat, konforlu bir ortodontik tedavinin tadını çıkarabilir.

Elbette bu sporcular diş teli de taktırmayı tercih edebilir. Bundan yana bir kayıpları olmayacaktır. Fakat diş teli takabilmek için diş üstlerine braketler yapıştırıyoruz. Braketlerin dudak ve yanaklara temas ettiği görülür, hastalar bunu hisseder. Oluşan bu temas alınacak darbe sonucunda yaralanmalara sebep olabileceğinden Invisalign seçiminde bulunmak daha doğru olacaktır.

hangi-durumlarda-invisalign-tedavisi-uygulanir5 – Yamuk ve Düzensiz Diş Yapılarını Düzeltmek

Bebeklerde biberon kullanımı, parmak emmesi başta olmak üzere farklı sebepler neticesinde dişlerde yamulma meydana gelir. Hastalarımızda küçük yaştan itibaren gördüğümüz yamuk dişlerin tedavisi ortodonti ile mümkündür. Düzensiz bir sıra haline bulunan, yamuk görünümdeki dişler adına Invisalign yapılabilir. Hangi durumlarda Invisalign tedavisi uygulanır noktasında dişleriniz yamuksa ya da düzensizse tercih edebilirsiniz.

6 – Toplum Önünde Çok Sık Bulunmak

Özgüven problemi yaşayan ya da estetik görünüme önem veren hastalarımız için Invisalign tedavisi olmazsa olmazdır. Özellikle hastalarımız insanlarla iç içeyse, göz önünde bulunan bir mesleğe sahipse şeffaf plak yöntemine yönelmesi doğrudur. Şeffaf plak ile birlikte dişte ‘yokmuşcasına’ etki yaratılarak tedaviye başlıyoruz. Tedavi süresi boyuna hastalarımız estetik kaygı gütmeden ilerleyebilmektedir.

Hangi Durumlarda Invisalign Tedavisi Uygulanır: Invisalign mi Diş Teli mi?

Başta ortodontik tedaviye katılmak isteyenler için hangi durumlarda Invisalign tedavisi uygulanır araştırması yapılıyorsa kıyaslamalar da sık sık gerçekleşir. Hastalarımızın muayenehanemize geldiğinde sorduğu ilk soru: Diş teli mi Invisalign mi şeklindedir. Her hastaya göre cevabı değişiklik gösteren bir durumdur. Çünkü yaşamlar, beklentiler de farklılaşmaktadır.

Estetik görünüm kaygısı yaşamayan, diş teli görünümünden hoşlanan hastalarımız için diş teli uygulanabilir. Maddi anlamda daha uygun fiyatlara sahip olması dolayısıyla da yaptırılmaktadır. Yalnız hangi durumlarda Invisalign tedavisi uygulanır başlığı altında verilen sebeplere sahipseniz durum değişecektir.

Çocuklarda, estetik kaygı yaşayan hastalarımızda ya da topluluk önünde olanlar için elbette Invisalign tedavisi öneriyoruz. Bu durumlarda muayenehanemizde daha net bir tedavi planı yapılarak ilerliyoruz. Herhangi bir riske atmadan doğrudan uygun yöntemleri hastalarımıza önererek süreçten keyif almasını sağlamayı hedefliyoruz.

Invisalign Şeffaf Plak Nasıl Uygulanır?

hangi-durumlarda-invisalign-tedavisi-uygulanir
Hangi Durumlarda Invisalign Tedavisi Uygulanır?

Diş teli gibi ekstrem aşamalara sahip değildir. Öncelikle muayenehanemizde hastamızın ağız ve diş yapısını inceliyoruz. Daha sonra dişlerinde gerekli ise kanal ve dolgu tedavilerini yapmasını bekliyoruz. Dişlerinin ölçülerini özenle aldıktan sonra özel laboratuvar ortamlarımızda şeffaf plaklarının üretilmesini bekliyoruz.

Yaklaşık 1 hafta sonra ikinci seansta hastamıza şeffaf plaklarını veriyoruz. Bu plakları nasıl takacağını nasıl kullanacağını ve nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgilerimizi veriyoruz. Son aşamada bir sonraki süreçte neler olacağına dair aydınlatma sağlıyoruz. Düzenli randevular sayesinde hastamızın diş yapısındaki değişimleri takip ediyor ve buna göre reaksiyon alıyoruz.

Invisaling Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Hastamızın tedavi süreci ortalama olarak 7-12 ay arasında olmaktadır. Fakat diş yapısı, çarpıklık durumu ve yaşa bağlı olarak tedavi süresi değişmektedir. Her hastanın ortak bir tedavi süreci olmamasından dolayı net konuşmak oldukça zordur. Ortaca Ortodonti Muayenehanesi bünyemizde yer alan uzmanlarımız hastanın durumuna baktıktan sonra karar vererek net bilgiyi aktaracaktır.

Üstelik hastalarımızın da süreç  içerisinde izleyeceği adımlar etkilidir. Ne kadar kurallara uyumlu ilerlenir, uzun süre plaklar takılırsa o kadar kısa sürede tedavi son bulacaktır. Hangi durumlarda Invisalign tedavisi uygulanır için son olarak süreden bahsedilebilir. Süre noktasında oldukça kısaltıcı bir etkiye sahiptir.

Invisalign Tedavisi Fiyat Bilgisi

Invisalign plak fiyatları güncel olarak düzenlenerek, yenilenmektedir. Muayenehanemiz de diğer muayenehanelerde olduğu gibi belirli etmenler neticesinde fiyatlara etki etmektedir. Kur bazında yaşanan değişmelerden dolayı hastalarımızın elini çabuk tutmasında fayda var. Kolay ve güvenilir ödeme kolaylığı sağlayarak hastalarımız için gerekli tüm koşulları sağlıyoruz.

Siz de muayenehanemizden randevu alarak dişlerinizi incelettirebilir bunun sonunda Invisalign tedavisi için start verebilirsiniz!