Diş İmplant Fiyatları 2022

İnsanlar yaş ilerlemesi ya da çeşitli kazalar sonucu bazı dişlerini kaybedebiliyor. Diş eksikliklerini giderilebilmesi için implant tedavisi uygulanır.

Eksik dişlerin yerine yeni dişlerin eklenebilmesi için çene kemiği üzerinde açılan oyuklara vida takılır ve bu vidalar üzerine implant diş uygulaması yerleştirilir. Diş implant fiyatları 2022 yılında kullanılacak olan implant markasına bağlı olarak değişiyor. Hastanın tercihine göre yerli ya da ithal marka implant çeşitleri kullanılabiliyor.

İmplant Fiyatları

Ağız ve diş sağlığı için diş bakımlarının doğru yöntemlerle yapılması gerekiyor. Diş eksiliği bulunduğu zaman yeni dişler için implant tedavilerine ihtiyaç duyuluyor. İmplant fiyatları ortalama olarak 5000 TL ile 10500 TL arasında değişiyor.

Yerli marka implant malzemeleri daha uygun fiyatlı olurken, ithal marka implant malzemelerinin fiyatları daha yüksektir. Ağız ve diş sağlığı, yapılan işlemin uzun ömürlü olabilmesi için implant hammaddesinin kalitesi önemlidir. İmplant fiyatları hesaplamaları yapılırken kullanılacak malzeme türünün yanı sıra sayısı da göz önünde bulundurulur.

İmplant Fiyatlarını Neler Etkiler?

Eksik dişlerin yerine yeni dişlerin yapılması olarak tanımlanan diş tedavi yöntemi olan implant uygulamalarında hesaplamalar farklı kriterlere göre yapılır. İmplant fiyatlarını etkileyen faktörler şunlardır.

 • İmplant markası,
 • İmplant kalitesi,
 • İmplant yapacak hekimin tecrübesi,
 • İşlem yapılacak muayenehanesin yapısı,
 • Türk Diş Hekimleri Birliği implant alt fiyat tarifesi,

Hekimler hastayı muayene eder ve yapılacak implant sayısına, çene yapısına göre hesaplama yaparak tedavi ücretini belirler.

İmplant Fiyatları Neden Farklıdır?

İmplant fiyatlarının farklı olmasının nedenleri, hesaplama yaparken kullanılan kriterlerdir. Hekimin uzmanlığı ve muayenehanesin fiyat politikası implant fiyatlarının farklı olmasının en önemli nedenlerinden birisidir.

En önemli etkenlerden birisi de implant malzeme kalitesidir. Bazı malzemeler ithal olduğu için döviz kuruna göre hesaplanıyor ve kur değişimleri fiyatlarında değişmesine neden oluyor. Kaliteli implantların fiyatları yüksek olsa da daha sağlıklı, daha estetik ve daha uzun ömürlü oluyor. Kişiye uygulanacak olan implant sayısı fiyatları belirleyen ve farklı olmasını sağlayan en önemli etkenlerden birisidir.

İmplant Çeşitleri

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili teknolojilerin gelişmesiyle birlikte çok sayıda implant çeşidi kullanılıyor. En çok kullanılan 5 implant çeşidi şunlardır.

 • Subperiostal implantlar,
 • İntramukozal insert,
 • Endodontik stabilizaterler,
 • Endostal implantlar,
 • Transmandibular implanlar,

Her implant çeşidi, hastanın çene yapısına, eksik diş sayısına göre belirleniyor. Zayıf diş kök yapısına sahip olan hastalarda diş köklerini sabitleyebilmek için endodontik stabilizatörler kullanılıyor. Hangi implant çeşidinin kullanılacağına hekimler yapacakları ön muayene sonrası karar veriyor.

İmplant Markaları Ve Fiyatları

Diş tedavilerinde yerli ya da ithal marka implant çeşitleri kullanılıyor. Her markanın fiyatı farklıdır ve hastalar bütçelerine ya da yapılması gereken işlem türlerine göre seçim yapabiliyor. Günümüzde implant malzemesi üretimi yapan 20’den fazla firma vardır. En çok kullanılan implant markaları ve fiyatları şunlardır.

 • Bioinfinity İmplant (Türk) ,
 • Tri implant (İsviçre ) ,
 • TAV-Paltop implant (İsrail) ,
 • Straumann implant (İsviçre) ,

Bu implant fiyat bilgileri 2022 yılı için geçerlidir ve sürekli güncellenmektedir bu sebeple ne yazık ki ücret iletemiyoruz lütfen implant fiyatları için bizi arayın.

İmplant Diş Ömrü Ne Kadardır?

İmplant diş fiyat bilgileri gösterilirken, kullanılacak malzeme kalitesine göre farklılık oluşturduğu belirtiliyor. Kaliteli implant malzemeleri ile yapılan yeni dişlerin kullanım ömrü ortalama 25 yıl olarak gösteriliyor. İmplantların daha uzun ömürlü olabilmesi için tedavi sonrasında ağız hijyenine dikkat edilmeli ve düzenli bakımlar yapılmalıdır. Diş eti ve çene kemiği hastalıkları, implant dişlerin ömrünü olumsuz olarak etkileyecektir. Her tedavi sonrasında hastalara dişlerin günlük bakımının nasıl yapılacağı ve nelere dikkat edileceği anlatılır. Diş kaybı yaşayanlar yeni yapılan implant dişin önemini anlar ve bakımlarını ona göre yapar.

İmplant Tedavi Öncesi Nelere Dikkat Edilir?

İmplant tedavileri öncesinde ağız sağlığına dikkat edilmeli ve ağız içi enfeksiyonların oluşmaması sağlanmalıdır. Tedavi öncesi ağız ve diş bakımları düzenli yapılmalıdır. İmplant işlemlerine başlamadan önce çene kemiğinin implant için uygun olup olmadığı belirlenir. Uygun hale gelmesini sağlayacak işlemler yapılır. İmplant işlemleri öncesinde hastaya anestezi yapılacağı için hastaya test yapılır. Bir gece önceden yeme içmeye ara verilir ve hasta tedavi için hazırlanır.