Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma konusunda pek çok kişi doğru bilgi almak istemektedir. Estetik amaçlı olarak diş beyazlatma işlemi yaptırmak isteyenler öncelikle dişlerinde var olan yapısal bozuklukların tedavisini yaptırması gerekebilir.

Beyazlatma işlemi öncesinde dişte bulunan tartar, çürük ve kırık gibi sorunların giderilmesi önerilir beyazlatma işleminde kullanılan maddenin dişte bulunan çürüklerden içeri sızması problem yaratır.

Bunun içinde gerekli olan problemlerin beyazlatma öncesi giderilmesi önemlidir. Diş beyazlatma konusunda evde de bazı yöntemler uygulanabilir. Özellikle karbonat kullanılarak beyazlatma sağlanabilir. Hatta piyasada dişlerin beyazlatılması için bazı diş beyazlatma tozları satılır. Fakat diş önemli olduğu için doktor tavsiyesi dışında herhangi bir şey kullanmak pek yararlı olmayabilir. Bunun için beyazlatma konusunda uzman yardımına ihtiyaç duyulur.

Diş Beyazlatma Süresi

Uzman hekimler tarafından uygulanacak olan diş beyazlatma yöntemi eğer dişinizde herhangi bir problem yok ise kısa zamanda halledilir. Beyazlatma işlemi yaklaşık olarak 15 dakika en fazla 1 saat sürebilir. Fakat bu süre bir seans için geçerlidir. Çünkü bazı durumlarda birkaç seans beyazlatma işlemi uygulanabilir.

Diş Beyazlatma Acılı Bir İşlem Midir?

Diş beyazlatma yaptırmak isteyen insanların ilk sorduğu soru bu işlemin acıtıp acıtmayacağıdır. Diş beyazlatma işlemi sırasında herhangi bir acı hissi oluşmaz. Sizlerde daha güzel gülüşlere ve daha parlak dişlere sahip olmak isterseniz beyazlatma işlemi tercih edilebilir. Burada önemli olan diş sağlığınıza ve diş temizliği konusuna kadar önem verdiğinizdir. Ağız ve diş sağlığı konusunda hekimlerden bilgi alınabilir. Beyazlatma işlemi konusunda herhangi bir acı olmayacağı için tereddüt edilmeden bu konuda hizmet alınabilir.

Diş Beyazlatma İşlemini Kimler Yapmalıdır?

Piyasada birçok fiş beyazlatma vaadi veren beyazlatma ürünleri bulunur. Bu ürünlerin ne kadar sağlıklı ve işe yarara olduğu tartışma konusu uzmanlar diş beyazlatma konusunda mutlaka hekim kontrolü ile yapılmasını önerir.

Diş beyazlatma da bazı kimyasal maddeler kullanılır. Bundan dolayı beyazlatma işleminde kullanılacak maddenin dozlarının ayarlanması çok önemlidir. Doz ayalarını da ancak bu konuda eğitim almış tecrübeli hekimler bilir.

Bundan dolayı herhangi bir riske girmek adına diş beyazlatma konusunda mutlaka bir hekim yardımı almak gerekir. Bilinçsiz olarak yapılan her türlü diş beyazlatma yöntemleri kalıcı zararlar verebilir. Bu tür problemlerle karşılanmak adına işinizi sağlama alıp uzman kişilerden destek almak gerekir.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma konusunda net bir rakam verilemez. Çünkü bu fiyatlar yıldan yıla ve hekimden hekime değişir. Beyazlatma da kullanılan yöntemlere fiyata etki eder bunun için met bir fiyat vermek doğru değildir. Eğer beyazlatma işlemi öncesinde problemli bir dişe sahipseniz o problemin düzeltilmesi ile birlikte fiyatlarda artacaktır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma iki maddeye ayrılır. Ev tipi beyazlatma yöntemi ve ofis tipi beyazlatma yöntemidir. Hastanın dişlerinin durumuna göre bu iki seçenekten bir tanesi uygulanır. Bazı durumlarda bu iki yönetiminde kullanıldığı görülür. Eğer diş beyazlatmada etkili sonuçlar alınmak isteniyorsa mutlaka hekim yardımı alınmalıdır. Diş hekimleri sizlere beyazlatma yönetimi uyguladıktan sonra evde de devam edebileceğiniz Bazı yöntemleri de önerilir. Bu iki yöntemin doğru uygulanması halinde diş beyazlatma konusunda en yüksek etki alınmış olur.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri

Beyazlatma işlemlerinin genelinde dişte bir hassasiyet oluşacaktır. Soğuk ve sıcak içeceklere ve hatta havaya karlı bir hassasiyet oluşması insanları rahatsız edebilir. Bu beklenen ve normal bir yan etki olarak bilinir.

Diş Beyazlatma Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Diş beyazlatma öncesi dişe genel bir muayene yapılması gerekir. Bunun dışında bazı dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Bunlar;

  • Dişte olan lekeler
  • Diş taşları
  • Çürükler

Dişte bulunan bu tür problemlere beyazlatma öncesinde dikkat edilmesi gerekir. Dişleriniz bu tür problemlerin oluşmaması içinde diş temizliği konusuna önem vermek gerekir. Özellikle diş fırlamaya ve diş ipi kullanımına özen gösterilmelidir. Sağlıklı düşlerde beyazlatma işlemi çok iyi sonuçlar verecektir.

Diş Beyazlatma İşlemi Güvenli Bir İşlem Midir?

Eğer diş beyazlatma işlemi doktor kontrolü da ve işinde uzman kişiler tarafından gerçekleştiriliyorsa güvenli bir işlemdir. Fakat bilinçsizce yapılan beyazlatma operasyonları güvenli değildir. İşlemin güvenli olabilmesi için doğru tercih yapılmalıdır.