Lingual Tedavi

Dr. Yasin Akgül Lingual Tedavi

Lingual Tedavi

Psikiyatri uzmanlarının açıkladığı verilere göre günümüzde yaşanılan rahatsızlıklar içerisinde en çok rastlanılanı; melankoli hali denilen içine kapanıklık, özgüven eksikliği, toplumdan kaçınma ve kaygı hali olduğu söylene gelmiştir. Bu rahatsızlıkların sebebi araştırıldığında ise karşımıza çıkan sonucun ruhsal değil bedensel hastalıklardan kaynaklandığını yine tıp bilimi gözler önüne sermektedir. Biraz açmak gerekirse; bireyler, arzu ettikleri görünüme sahip olmadıkları yahut kendilerinde hoşlarına gitmeyen bir görünüm oldukları takdirde bunalıma girmekte ve kendilerine olan sevgi ve saygılarını kaybetmektedir. Bu halin neticesinde ise psikolojik rahatsızlıklar baş göstermektedir.

Özgüven, özgüven sonrasında başarılı ve mutlu bir hayat için bireyler en çok diş tedavilerine rağbet göstermektedir. Çünkü insanların en çok dikkatleri çeken uzvu dişleridir. Sosyologlara göre de bireylerin karşılarındaki bireyde ilk dikkat ettikleri yer dişleri olmaktadır. Bu sebepten her birey dişlerinin muntazam bir düzene ve göz alıcı bir görünüme sahip olmasını arzu etmekte ve sadece arzu ile kalmayıp bu noktada lingual tedaviden istifade etmektedir.

Dişlerinizin Sağlığından Ne Kadar Eminsiniz?

0 (545) 372 54 85

  • Lingual Tedavi Nedir?Lingual tedavi; diş ve çene bozuklukları gibi dişlerde bulunan fiziki problemleri ortadan aldıran bir tedavi yöntemidir. Lingual tedaviyi diğer diş teli tedavilerinden ayıran en mühim niteliği ise görünmemesidir. Bu uygulama dişlerin arkasından icra edilmekte ve bireylere herhangi bir acı, ağrı hissettirmemektedir. Hasta ve diş doktorunun ortak iştiraki neticesinde karar verilmekte ve eğer diş yapısı uygunsa lingual tedavi ifa edilmektedir. 
  • Lingual Tedavi FaydalarıNormal diş teli tedavisinde; diş teli hastanın ağzında uzun bir zaman kalmakta ve bununla birlikte görünmektedir. Bu durum ise hastalarda arzu edilmemektedir. Zira diş telinin görünmesi sevimsiz bir görünüm kazandırmaktadır. Ancak lingual tedavi bu durumu ortadan kaldırmak ve diş tedavisini arka planda görünmeden başarmaktadır.  Lingual tedavi faydaları pek çok noktada kendisini göstermektedir. Yukarıda zikredilen faydanın yanı sıra başarı oranı ile de pek çok olumlu geri dönüşe sahiptir. Hastaların birçoğu lingual tedaviden beklediği verimi aldığını ifade etmektedir. Sahip olunan çarpık dişlerin yerine muazzam ve milimetrik bir düzen gelmekte ve bu da hastaların kendilerini daha mutlu hissetmesini sağlamaktadır.
[rt_cf7_style cf7_content_css=”.vc_custom_1550074763687{margin-top: 18px !important;padding-top: 22px !important;padding-right: 22px !important;padding-bottom: 22px !important;padding-left: 22px !important;background-color: #0f192d !important;}”][contact-form-7 id=”7280″][/rt_cf7_style]
blank image
  • 28 Ekim 2023

4 Adımda Diş Teli Nasıl Takılır?

Ortodontik tedavi sırasında diş teli nasıl takılır? Diş dizilimindeki problemler ve çene sorunları için diş teli tedavisine başvurulmaktadır. Diş tellerinin...

×