Çocuk Diş Hekimliği

Dr. Yasin Akgül Çocuk Diş Hekimliği

Dr. Sevil Borbay

Kliniğimizde çocuklara yönelik bütün tedaviler, en güncel yaklaşımlar ile Pedadonti Uzmanı Uzm. Dr. Dt. Sevil Borbay tarafından yapılmaktadır.

Çocuk Diş Hekimliği Randevusu İçin

Hemen Arayın 0 (545) 372 54 85

Genel Anestezi ve Sedayon

Line

Yer Tutucular

Line

Önleyici Ortodonti

Line

Diş Kazaları Tedavileri

Line

Diş Temizliği

Line

Zirkon Kaplama

Line

Çürük Önleyici

Line

Flor

Line

Fissür Örtücü

Line

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuklar; her ebeveyn için hayatın en değerli ve en özel varlıklarıdır. Ebeveynler, çocuklarını güzel ve doğru bir şekilde yetiştirmek ve yaşamları boyunca herhangi bir sağlık problemi yaşamamaları için onları korumakla kendilerini görevli addederler. Bu görev oldukça kutsal bir görevdir. Zira çocukların yaşadıkları sağlık problemleri sadece çocukların bedenlerini ve psikolojilerini tahrip etmemekte, aynı oranda ebeveynlerin de duygusal olarak yıpranmalarına sebep olmaktadır. Dolayısıyla her ebeveyn, çocuğunun sağlık problemi yaşamaması yahut yaşadığı takdirde derhal çözüm bulunması için seferber olur.

Çocuklar ise yaşlarının küçük olması ve bu durumun doğal seyri olarak oldukça hareketli ve afacan olmaları sebebiyle en çok ağız ve diş sağlığı noktasında problemler yaşamaktadır. Bu problemler çocukların sağlığını etki ettiği gibi aynı zamanda onların psikolojik durumlarını da zedelemektedir. Bazı zaman aynadaki görüntü karşısında bazı zaman ise arkadaşlarının şakaları sonrasında çok ciddi psikolojik sorunlar yaşamaktadır. Bunun için mutlaka bir çocuk diş hekimliği ve kliniğine gidilmeli ve en doğru tedavi ifa edilmelidir. Çocuk diş kliniği aracılığıyla yapılan tedavi sonrası çocuklar oldukça mutlu olmakta ve sağlık sorunu yaşamamaktadır.

Çocuk Diş Kliniği

Artık tıp camiasının kanıtladığı üzere yaşanılan pek çok rahatsızlık ağız yolu ile vücuda alınmaktadır. Dolayısıyla ağız ve diş sağılığının muhafaza edilmesi beden ve ruh sağlığı için oldukça önemlidir. Bilhassa çocuklar, bünyeleri ve fizyolojik yapıları itibarıyla yetişkin bireylere nazaran daha savunmasız oldukları için mutlaka ağzı sağlıklarının en özenli şekilde korunmaları gerekmektedir. Aksi takdirde hastalıklar kaçınılmaz olacak ve bunun sonucunda ruh hastalıkları da baş gösterecektir. Zira hastalık sadece bedeni değil, ruh yapısını da tahrip etmektedir.

Çocuk Diş Tedavisi

Çocuklar, ellerine geçen pek çok maddeyi ağızlarına almakta veya dişleri ile sert cisimleri kırmaya çalışmaktadır. Bunun sonucunda diş ve diş eti rahatsızlıkları başta olmak üzere, çene, ağız ve diş düzeni gibi noktalarda da sorunlar kendisini göstermektedir. Çocuk diş tedavisi, bu problemleri saptamakta ve en doğru tedaviyi bir diş hekimi aracılığı ile uygulamaktadır. Dolgu – kanal tedavileri ya da ortodonti tedavisi örnek olarak verilebilir.

×