Dr. Yasin Akgül

Ortodonti Uzmanı - Şeffaf Plaklar

Home Estetik Diş Teli

Estetik Diş Teli

Günümüz dünyasında artık sağlık ve sağlığa karşı hassasiyet, eskiye nazaran oldukça ilerlemiş ve bu hususlarda bireyler daha bilinçlenmiş haldedir. Bu hassasiyetin oluşmasında pek çok neden etkili olmaktadır. Şüphesiz ilk neden; sağlığın ömür boyunca korunması ve bu suretle yüksek bir yaşam kalitesine sahip olmak arzusudur. Dolayısıyla bireyler, sosyal yaşamından tutun yedikleri içtikleri tüm besinlere dikkat göstermekte ve bu faaliyetlerin neticesinde sağlıklarında herhangi bir sorun olup olmadığına azami derecede dikkat etmektedir. Zira sağlık elden gittiği takdirde, önem arz eden tüm kadim değerler, söz gelimi; iyi bir hayat, yüksek ve müreffeh bir ekonomik yaşam, kariyer gibi önemli sayılan tüm değerler hiç hükmünde olacaktır.

Yirmi birinci yüz yıl toplumu sağlığına ve bilhassa ağız ve diş sağlığına fevkalade önem göstermektedir. Bunun en önemli sebebi yukarıda zikredildiği üzere sağlık hassasiyetindeki bilinçlenmedir. Bir diğer sebebi ise şüphesiz güzel ve muntazam bir görünüme kavuşma arzusudur. Artık günümüz bireyleri dış görünümlerinin estetik ve zarif olmasını istemekte ve bu istek doğrultusunda bazı işlemlere ve tasarruflara başvurmaktadır. Bu işlemlerden birisi de estetik diş teli tedavisi olmaktadır.

  • Estetik Diş Teli Nedir?
Dişler; zamanın ve alınan fiziki darbelerin neticesinde yıpranmaktadır. Bu yıpranma neticesinde önlem alınmazsa bireyler dişlerini kaybetmekte ya da alınan darbeler sonucunda dişlerin görünümü sevimsiz bir vaziyete bürünmektedir. İşte tam da bu noktada, görünümü ve güzelliği zedelenen ve muntazam yapısı bozulan dişlerin, güzel ve dikkatleri cezp eden bir görünüme kavuşması için yapılan tedaviye estetik diş teli tedavisi denilmektedir.

Dişlerinizin Sağlığından Ne Kadar Eminsiniz?

0 (545) 372 54 85

  • Estetik Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?
İlerleyen teknoloji, kendisini medikal ve tıp sektöründe de göstermekte ve bu sayede artık diş noktasında geçmişte başarılamayan pek çok tedavi ve yöntem rahatlıkla uygulanabilmektedir. Estetik diş teli tedavisi, dişlerin oldukça güzel ve zarif bir düzene sahip olması ve eskisine nazaran daha sağlıklı olması amacıyla uygulanmaktadır. Diş hekimleri, kliniklerinde uyguladığı bu işlemi oldukça kolay ve kısa sürede tamamlamaktadır. Bu noktada diş teli tedavisi yaptırmayı düşünen bireylerin herhangi bir korku ya da endişeye kapılmasına gerek yoktur.
blank image
  • 31 Ocak 2019

Ortodonti ile Hayata Gülümse

Gülmek her insan için önemli bir ihtiyaçtır. Hayatımızda bizi güldürecek olumlu yaşantılar biriktirmek için çabalarız. Nasıl göründüğünü düşünmeden özgürce tebbessüm...